فرهنگ با اندیشه و ایده های نو و خلاقانه کاربرد بیشتری دارد

به مناسبت هفته فرهنگ عمومی ، از مشاورین سلامت اجتماعی بهزیستی آباده تقدیر شد
.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده هادی فرخی رییس این اداره در جلسه تقدیر از مشاورین سلامت اجتماعی بهزیستی گفت : هفته ی فرهنگ عمومی نسبت به دیگر مناسبت ها نشانی خاص و مهم دارد که دغدغه ی رهبر فرزانه ی انقلاب اسلامی ایران است . فرهنگ اولویت هر جامعه به شمار می رود که رهبری بارها این مهم را در سخنانشان به کلیه مسوولین و مردم گوشزد کرده اند .

دبیر شورای فرهنگ عمومی در ادامه بیان داشت : شورای فرهنگ عمومی به ریاست امام جمعه و نایب رییسی فرماندار شهرستان و با اعضای معین و مشخص در طول سال جلسات متعددی را به منظور ترویج فعالیت های فرهنگی برگزار می کند ، هفته ی فرهنگ عمومی در شهرستان با برنامه های مختلفی همراه است که یکی از برنامه های مهم و اساسی به خصوص در بحث آسیب های اجتماعی مشاوره و آگاهی بخشی عموم نسبت به مسائل اجتماعی خواهد بود که این برنامه به همت ریاست اداره بهزیستی و مشاوران مجرب آن مجموعه در حال برگزاری است .

وی در ادامه افزود : فرهنگ و کار فرهنگی با اندیشه و ایده های نو و خلاقانه کاربرد بیشتری دارد ، امید که در آینده با ارائه ی راهکار و پیشنهادات خوب و اساسی از سوی عموم علاقه مندان به فرهنگ بتوانیم گام های اساسی برای ترویج فرهنگ در جامعه بکوشیم .
محمد اسماعیل فرخی رییس اداره بهزیستی آباده در این جلسه گفت : اداره بهزیستی در طول سال فعالیت های مهمی را در حوزه ی سلامت اجتماعی و پیشگیری از معضلات و آسیب های اجتماعی ، حمایت از معلولین ، سالمندان و … انجام می دهد که هر کدام از حوزه های فعالیت توسط مشاورین متخصص و کارآزموده اداره می شود .
وی در ادامه افزود : مشاوره سلامت اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در هفته ی فرهنگ عمومی پیشنهادی خوب و موثر از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که امید است این همکاری در آینده نیز ادامه یابد و گامی در راستای پیشگیری از معضلات و آسیب های اجتماعی برداریم و آینده ای عاری از ناهنجاری های اجتماعی داشته باشیم .
در پایان جلسه توسط رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس اداره بهزیستی ، از بانوان مشاور بهزیستی خانم ها : سعیده فرخی ، مریم رنجبر ، مریم رستگار و سمیه صادقی به عنوان مشاورین سلامت اجتماعی و اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی آباده با اهدای لوح و هدیه تقدیر شد .
یادآور می شود در هفته ی فرهنگ عمومی طرح مشاوره رایگان با همکاری دفتر امام جمعه ، دادگستری ، اداره بهزیستی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل اداره بهزیستی آباده اجرا گردید .