گرانی افسار گسیخته مسکن در آباده …

شخصی گفت: سال گذشته مبلغی پول برای خرید خانه آماده کرده بودم و اقدام به گشتن برای خرید منزل مناسب کردم، پس از کلی گشت و گذار در بنگاه های املاک و دوست و آشنا متوجه شدم که مبلغی باید اضافه روی پولم بگذارم تا بتوانم خانه بخرم ، این بود که سه موتوره کار کردم تا مبلغ کسری را جبران کنم و حدود یکماه طول کشید و در این مدت حدود 30 درصد خانه افزایش قیمت پیدا کرد!
در نهایت اقدام به گرفتن وام با کلی راه پر پیچ و خم کردم و بعد ازحدود دو ماه وام به حسابمان واریز شد اما خانه افزایش قیمتی حدود 50 در صد داشت و دوباره نشد.
همزمان با کار اصلی کاری دیگری را هم عهده دار شدم و تقریبا پول خانه جور شد خانه ای را پسندیدیم که برگه کارشناسی هم داشت و تقریبا به خانه خریدن نزدیک شدیم که صاحبخانه گفت قبل از آمدن شما برای دیدن خانه دوباره از بنگاه استعلام گرفتم! و 50 درصد!!! روی قیمت خانه گذاشت! …

این یعنی حدود 130 در افزایش مسکن و زمین در عرض کمتر از 6 ماه …

آیا واقعا مسئولان ذیربط شهرستان آباده قادر به کنترل قیمت در این شهر نیستند؟ آیا هیچ نظارتی بر کارکسانی که درحال قیمت گذاری بر روی مسکن و زمین و … هستند صورت می پذیرد؟
معمولا میزان افزایش قیمت ها توسط دولت اعلام می شود، کجای اخبار و اطلاعات افزایش 130 درصدی و یا بیشتر مسکن و زمین و یا حتی رهن و اجاره تایید شده است؟
این در حالی است که بسیاری از مشاغل به دلیل شیوع بیماری کرونا مختل شده اند و عملا برخی درآمد ماهیانه خود را از دست داده اند و این افزایش قیمت ها توجیه منطقی نخواهد داشت.
با هیچ منطقی توجیه پذیر نیست که : با پولی که سال گذشته افراد صاحب خانه می شدند هم اکنون خانه رهن کنند!

فَأَیْنَ تَذْهَبُونَ

منتظر اقدام مسئولان محترم شهر فرهنگی آباده در جهت ساماندهی و مدیریت این بازار هستیم.

 

 

حامد دهقانی