قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / خبر / روز مزرعه با کشت نشاء چغندرقند بهاره در آباده

روز مزرعه با کشت نشاء چغندرقند بهاره در آباده

مدیر جهادکشاورزی شهرستان آباده با اعلام این خبر افزود: روز مزرعه یکی از روشهای آموزشی ترویجی است که در ایستگاه ها و مزارع تحقیقاتی و با حضور جمعی از کارشناسان ، مروجان وکشاورزان پیشرو برگزار می گردد.
وی گفت : برگزاری این روز را می توان فرصتی برای ترویج و انتقال دستاوردهای تحقیقاتی دانست. در این روز محققین مراکز تحقیقاتی به ارائه آخرین نتایج و یافته های تحقیقاتی خود در زمینه به زراعی ، به نژادی و آفات و بیماری های گیاهان زراعی می پردازند.
به گزارش عصرآباده ؛ در این کارگاه آموزشی که با حضور جمع کثیری از کشاورزان پیشرو و کارشناسان جهادکشاورزی شهرستان آباده و شهرستان های همجوار و اعضای بسیج مهندسین برگزار شد، کشاورزان با مزایای این روش و مسایل فنی آن آشنا شدند. حضور محققان مرکز تحقیقات کشاورزی فارس و کارشناسان ستادی زراعت استان فرصت مناسبی برای تبادل دانش و تجربه فراهم نمود .
مدیرجهادکشاورزی شهرستان آباده خاطرنشان کرد با توجه به رشد تقریبا دوماهه نشا در خزانه، طول دوره رشد به میزان 30تا 40 روز کاهش می یابد و تا 4هزارمترمکعب آب در هکتار صرفه جویی می شود و پیش بینی می شود با مدیریت مناسب مزرعه میزان عملکرد 30درصد افزایش داشته باشد.

مطلب پیشنهادی

کدام کاندیداهای حوزه انتخابیه فرم قسم‌نامه را امضا کرده اند؟

چهار مجموعه (جنبش مصاف ایرانیان ، جنبش ازما، دیدبان شفافیت، شفافیت برای ایران) در کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code