🛑 تشدید نظارت بر مشاوران املاک در شهرستان آباده

رئیس اداره صمت شهرستان آباده از تداوم طرح تشدید نظارت برفعالیت مشاوران املاک در این شهرستان با همکاری ادارات تعزیرات حکومتی،راه و شهرسازی،اماکن،اتاق اصناف و اتحادیه مشاورین املاک شهرستان آباده خبرداد.

محمد نعمت الهی اظهار داشت :این اقدام باهدف مقابله قاطع و سریع باتخلفات وپیشگیری ازتکرار تخلفات بنگاه‌های مشاور املاک صورت گرفته وادامه خواهد داشت.

 

وی ادامه داد:اداره صمت به عنوان مسئول برگزاری گشت های مشترک و نظارت بر واحدهای صنفی مشاورین املاک با راه اندازی گشت های مشترک با همکاری ادارات راه و شهرسازی، تعزیرات حکومتی ،اماکن عمومی، اتاق اصناف و اتحادیه مشاورین املاک با مشاوران املاک متخلف شهر برخورد می کنند.

 نعمت الهی رئیس اداره صمت شهرستان تصریح کرد:در طرح برخورد با مشاوران املاک متخلف با تخلف مشاوران برخورد می شود که نداشتن پروانه کسب ، نداشتن برگه رسمی قولنامه ، گرفتن مبلغ بیشتر از درصد قانونی کمیسیون و مهمتر از همه شناسایی و برخورد با دلالان بازار اجاره و خرید و فروش املاک از جمله این تخلفات محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد:دریافت کدرهگیری بدون پرداخت هزینه اضافی در قبال آن،دریافت حق کمیسیون طبق تعرفه و نرخنانه مصوب ابلاغی و صدور رسید درقبال پرداخت حق کمیسیون از مواردی است که باید مراجعه کنندگان به مشاوران املاک مدنظر داشته باشند.مردم می توانند شکایات و گزارشات خود رابه سامانه پاسخگویی ۱۲۴ اداره صمت و ۴۴۳۶۱۵۶۰ بازرسی و نظارت اصناف اطلاع دهند.