آباده ، اولین شهرستان مجری طرح نماز شکوفه ها در فارس

به گزارش نفیرنیوز و به نقل از امیدرضانفر خبرنگار خبرگزاری صداوسیمای فارس، در طرح نماز شکوفه ها که در شهرستان آباده برگزار شد ، دانش آموزان ،والدین و آموزگاران مقطع ابتدایی شهرستان آباده و شهرهای آباده ، ایزدخواست ، بهمن ، سورمق ، صغاد و دهستان های خسروشیرین و بیدک ، با چگونگی آموزش نماز به کودکان و ترغیب آنان به نماز خواندن آشنا شدند.

مدرس طرح نماز شکوفه ها گفت : استان فارس به عنوان یازدهمین استان کشور است که این طرح در آن اجرا می شود و بر این اساس در شهرستان آباده بیش از ۲ هزار نفر از والدین و مربیان را در خصوص چگونگی ترغیب و آموزش نماز به کودکان آموزش داده ایم.

فاضلی با بیان اینکه والدین ، با انگیزه ، از این طرح استقبال کرده اند افزود : در طرح نماز شکوفه ها ، مهارت های لازم برای شیرین سازی و ترغیب کودکان مقطع ابتدایی به نماز به شرکت کنندگان آموزش داده شد .وی تصریح کرد: شعار طرح شهر نماز ، دوستی ، صمیمیت ، شادی و احترام در کنار این فریضه واجب الهی است و شهرستان آباده به عنوان الگوی شهر نماز قرار گرفته تا دیگر شهرستانها نیز با الگوبرداری از آن بتوانند این شعار را محقق کنند .
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش آباده گفت : در طرح نماز شکوفه ها ، والدین ، مربیان و دانش آموزان مقطع ابتدایی در شهرهای آباده ، ایزدخواست ، بهمن ، سورمق ، صغاد و دهستان های بیدک و خسروشیرین آموزش ها و مهارت های لازم را فراگرفتند .
خلیفه افزود : در این طرح ۳ هزار نفر از دانش آموزان پایه اول ، دوم و سوم توسط آموزگاران با کتاب نماز شکوفه ها ، به آموزش مهارت های نماز خواندن و تشویق و ترغیب کودکان به فریضه نماز خواهند پرداخت .
مدیر آموزش و پرورش شهرستان آباده نیز با بیان اینکه نام این طرح آباده ، شهر نماز است تصریح کرد: در این طرح ۳ هزار نفر از دانش آموزان به فریضه واجب الهی ترغیب و تشویق خواهند شد .


میرزایی افزود : در این طرح ، آموزگاران ، مدیران و معلمان پرورشی آموزشهای لازم را فرا می‌گیرند و هدف از برگزاری این طرح ، علاقمند کردن کودکان و دانش آموزان به نماز است .
مسئول جشنواره نماز شکوفه ها نیز گفت : طرح نماز شکوفه ها پیش از این در پیش دبستانی های شهرستان آباده برگزار شده بود و با توجه به موفقیت این طرح مقرر شد ، جشنواره نماز شکوفه ها در مقطع ابتدایی نیز اجرا شود .نعمت الهی افزود : به منظور ایجاد جذابیت های مختلف و لذت خواندن نماز دو رکعتی ، مسابقات مختلفی از جمله بیان خاطرات ، عکس ، نقاشی مسجد و دعاهای کوچک تحت عنوان دست های کوچک دعا در نظر گرفته شده است که به دبیرخانه جشنواره ارسال خواهد شد و در پایان از برگزیدگان این طرح تجلیل خواهد شد .
وی تصریح کرد : در پایان این جشنواره کودکان با شرکت در نماز جماعت ، ورود خود را به عرصه عبادت پروردگار جشن خواهند گرفت .در پایان این مراسم از کتاب نماز شکوفه ها ، تحت عنوان آباده ، شهر نماز توسط خانواده شهدای والامقام سید عظیم سجادی و اسماعیل فرخی رونمایی شد .این کتاب قرار است به عنوان کتاب مرجعی برای آموزش و ترغیب کودکان به نماز ، مورد استفاده قرار گیرد .