یک سوزن بزنیم به خودمان…

در اتفاقات اخیر تعدادی از نیروهای جهادی و خدمتگزار مردم در قالب های بسیج و نیروهای مدافع امنیت و همچنین مردم، بدست عوامل اغتشاشگر و با تحریک شبکه های معاند، به شهادت رسیدند.

دشمنان انقلاب و نظام اسلامی با تحریک عواطف مردم بر سر موضوع پوشش خانمی که فوت کرد و دروغ پردازی هایی که برای همه روشن شد ، آتش این فتنه را روشن کردند و با تمام توان در این آتش دمیدند.اکنون قائله تمام شده و همه مردم با هر سطح از سواد و اطلاعات، می دانند که حق و باطل کدام است.

نکته ای وجود دارد که بحث حجاب و پوشش دو مسئله کاملا متفاوت هستند. به این معنا که حجاب به همراه خود معنا و تعاریفی دارد که اگر از آن حدود خارج شود طبق قرآن و روایات ، حجاب نخواهد بود.به نظر می آید چیزی که بیشتر در حدود جامعه بر روی آن تاکید می شود مسئله پوشش است.

اکنون چه اتفاقی افتاده که بعد از این همه دلائل روشن و اعلام رسمی شبکه های معاند بر سر اینکه حجاب مسئله ما نبود و هدفمان از هم پاشیدن ایران است، در برخی مکان های عمومی شهر با پدیده پوشش نامناسب روبرو هستیم؟ اگر حق و باطل روشن شده(که شده) پس دلیل سر پیچی از قانون به صورت علنی در این مسئله چیست ؟

چطور است که قانون در جایی که نفع ما در آن است باید با تمام حدود اسلامی آن اجرا شود (مثلا مهریه) اما اگر کسی خوشش نیاید و به نفعش نباشد، نباید اجرا شود، این چه منطقی است؟

خوانندگان محترم، اگر کشوری را می شناسید که فارق از اسلامی یا غیر اسلامی بودن آن، قانونی را در جامعه وضع کنند و عده ای مثل آب خوردن آن قانون را زیر پا بگذارند و دولت و مجموعه آن نظام هیچ کاری با آن ها نداشته باشند به ما معرفی کنید!!؟

کما  اینکه در این مدت در فضای مجازی فیلم های بسیاری از کشورهای مختلف در خصوص برخورد پلیس با قانون شکنان و نه براندازان آن کشور منتشر شد که برخورد بسیار شدیدی با مردم داشته اند و حتی به شلیک گلوله های جنگی در ملا عام هم منجر شده است!!

شنیده بودیم در آخرالزمان دجال(رسانه) مردم را سحر می کند، مثل اینکه الان همان زمان است!!

 قوز بالای قوز این مسئله پوشش نامناسب در برخی ادارات و ارگان های مرتبط با دولت است که دوگانگی عجیبی را به ذهن متبادر می کند ! به این معنا که برخی از کارگزاران دولت که می توانند با محدود کردن خدمات خود عاملی برای رعایت پوشش و احیای امر به معروف و نهی از منکر باشند، خودشان پوشش و حتی ظاهر مناسب با بخشی از بدنه دولت را ندارند !! به نظر می رسد این مسئله ابتدا باید در بدنه دولت حل و فصل شود تا بتوان آن را در جامعه اجرا نمود.

در خانه اگر کس است ، یک حرف بس است.

این قسمت از مقاله صرفا تلنگری بود به بخش هایی از ارگان های زیر مجموعه دولت که تخلف علنی در پوشش اسلامی دارند که ان شاالله در رعایت آن بکوشند ویا از طریق مراجع ذی صلاح تذکرات لازم داده شود و در قسمت های بعد این مقاله موشکافانه به بحث ادارت و ارگان های متخلف در مسئله پوشش و حجاب خواهیم پرداخت ان شاالله…

دهقانی / 24/09/1401