قرارداد نمایندگان کارخانه سیمان آباده تمدید می‌شود

فرمانده سپاه‌آباده: اگر کارگران به کار خود بازنگردند من سر موضع خود می‌ایستم و از همه مطالبه خواهم کرد

فروش سیمان از طریق بورس راه‌حل رفع مشکلات کارخانه سیمان

طی درخواست فرماندار آباده از مدیرعامل کارخانه سیمان، وی پذیرفت تا قراردادهای نمایندگان کارخانه سیمان که در جلسه رفع موانع حضور داشتند را تمدید کند.
جلسه بررسی مشکلات کارگران کارخانه سیمان در فرمانداری آباده با حضور فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت سپاه، مدیران کاخانه سیمان و دیگر مسئولین شهرستان آباده برگزار شد.

زین‌العابدینی مدیرعامل کارخانه سیمان آباده در ابتدا با اشاره به مشکلات کارخانه گفت: با وجود کرونا سعی کردیم مجموعه کارگری را حفظ کنیم اما یکی از مشکلات اصلی ما این است که قیمت سیمان مصوب است ولی هزینه‌ها در اختیار شرکت نیست.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمت‌ها به صورت سرسام آور، اگر آزادسازی قیمت‌های سیمان اتفاق نیفتد و هزینه‌ها همچنان بالا رود ادامه فعالیت برای شرکت ما امکان پذیر نیست.

زین‌العابدینی ادامه داد: با کمکی که از سوی اداره صنعت و معدن، اداره کار و ناحیه مقاومت سپاه شهرستان آباده شد، توانستیم نقدینگی تزریق کنیم تا تعمیرات اساسی سالانه را انجام دهیم، که این تعمیرات تا دهم اردیبهشت ادامه دارد و بعد از آن کارخانه مجددا شروع به فعالیت میکند

وی در خصوص بدهی‌های معوقه کارگران نیز گفت: کل بدهی‌های پرسنل ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که بعد از شروع به فعالیت به سمت پرداخت آن نیز خواهیم رفت.

مدیرعامل کارخانه سیمان در آخر از مسدود بودن حساب‌های بانکی به دلیل بدهی به تامین اجتماعی خبر داد و گفت: راه برون رفت از مشکلات این کارخانه، فروش سیمان از طریق بورس است اما به دلیل مسدود بودن حساب‌ها نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

قره‌خانی فرمانده سپاه آباده نیز با تاکید بر حمایت همه‌جانبه از کارگران گفت: در صورتی کمک کردن به کارخانه سیمان توجیه‌پذیر است که حقوق کارگران پرداخت شود و هیچ حقی از آن‌ها پایمال نشود.

وی افزود: اگر کارگران به کار خود بازنگردند من سر موضع خود می‌ایستم و از همه مطالبه خواهم کرد.

در ادامه هاشمی رئیس اداره کار نیز از کمک‌ و پیدا کردن مشتری در صورت فروش سیمان در بورس، برای این کارخانه خبر داد.

در آخر این مراسم خداداد فرماندار آباده در خصوص نمایندگان کارگران کارخانه سیمان از مدیرعامل این کارخانه خواست تا قرارداد آن‌ها را تمدید کند که با موافقت وی همراه شد.

فرماندار آباده همچنین از تشکیل جلسه با مدیریت تامین اجتماعی برای رایزنی در خصوص بدهی‌های کارخانه سیمان خبر داد تا با باز شدن حساب‌های این کارخانه، بتوانند از طریق بورس فروش سیمان خود را آغاز کنند.

 

منبع : آباده در گذر زمان