ساخت ورزشگاه و پیست بین‌المللی سوارکاری در آباده آغاز شد

یک سالن ورزشی چند منظوره در بیدک شهرستان آباده به بهره‌برداری رسید و عملیات ساخت دومین ورزشگاه این شهر و همچنین پیست بین‌المللی سوارکاری در این منطقه آغاز شد.

فرماندار آباده با بیان اینکه در یکسال گذشته اقدامات قابل توجهی در حوزه ورزش شهرستان انجام شده است، افزود: یکی از پتانسیل های این شهر در ورزش در حوزه سوارکاری است که شهرستان آباده در این خصوص حرف های بسیاری برای گفتن دارد.


وی با بیان اینکه آباده به یکی از قطب های سوارکاری استان تبدیل می‌شود، گفت: استقبال مردم از این ورزش بسیار خوب بوده است و می توان با تقویت و حمایت از این رشته ورزشی امید داشت که آباده بزودی به یکی از قطب های مهم پرورش و نگهداری اسب در این استان تبدیل شود.
فرماندار آباده با بیان اینکه رونق گرفتن هر چه بیشتر صنعت اسب در شهرستان در گرو برطرف کردن مشکلات زیرساختی است، گفت: توجه به صنعت اسب در آباده می تواند رونق اقتصادی و اشتغالزایی را به همراه داشته باشد که در این خصوص نیز اقداماتی به جهت تخصیص زمین و ارائه تسهیلات انجام شده است.
وی با اشاره به کلنگ زنی مجموعه بزرگ بین المللی سوارکاری در آباده گفت: این پیست به مساحت ۲۰ هکتار در کلنگ زنی و در مدت سه سال ساخته می‌شود.
نیک‌مرام همچنین با اشاره به افتتاح سالن ورزشی بیدک در این آیین، گفت: دومین استادیوم بزرگ شهرستان آباده نیز به مساحت ۱۵ هکتار در محدوده بلوار سلمان فارسی کلنگ زنی  شد و در مدت ۲سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

شیراز- ایرنا