درخشش بانوان ژیمناستیک‌کار آباده ای در مسابقات قهرمانی استان

بانوان ژیمناستیک‌ کار در مسابقات ژیمناستیک قهرمانی استان فارس در ۶ شاخه و به‌صورت مجازی برگزار شد، مدال‌های رنگارنگ بر گردن آویختند.

به گزارش نفیرنیوز و به نقل از  خبرگزاری مهر، در این مسابقات که در ۶ رشته هنری، ریتمیک، ایروژیم، اکروژیم، ترامپولین و ژیمناستیک برای همه از ۱۵ بهمن تا اول اسفندماه جاری برگزار شد، بیش از ۳۰۰ ورزشکار به‌صورت مجازی شرکت کردند.

نایب رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا بیشتر سالن‌ها را در یک سال گذشته به تعطیلی کشید، گفت: ورزشکاران به‌ویژه در شهرستان‌ها با حضور پررنگ در این مسابقات نشان دادند که به این رشته مفرح و بنیادی علاقه‌مند هستند.

معصومه پرونده افزود: این انگیزه در میان بانوان ورزشکار ستودنی است و ضروری است از همه دست‌اندرکاران شهرستان‌های شیراز، جهرم، خرمبید، داراب، کازرون، آباده، فسا، لامرد، مرودشت، گراش، سیدان و کامفیروز تقدیر کنیم.

وی در ادامه از داورانی که با وجود شرایط دشوار این مسابقات را همراهی کردند، یاد کرد و گفت: سحر کاظمی، ماریا قره‌چه، لیلا فیلی، فاطمه صمدی، نازنین فرحبخت، نازنین اله‌قدری، زهره فراهی، مهسا نبی‌زاده، مهناز اسکندری و اسماً اختردانش به‌صورت خستگی‌ناپذیر به داوری مسابقات پرداختند.

نایب رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس بیان کرد: در این راستا مسابقه قهرمانی آکروبات ژیمناستیک (آکروژیم) در ۲ بخش انفرادی و ۲ نفره با حضور۵ تیم و ۲۶ شرکت‌کننده در تالار ژیمناستیک استاد اعظمی شیراز برگزار شد و در بخش ۲ نفره مقام اول به تیم شیراز، مقام دوم به تیم داراب و مقام سوم نیز به تیم کازرون رسید.

پرونده به معرفی برگزیدگان در بخش انفرادی پرداخت و گفت: در گروه متولدین ۹۰ تا ۹۲ مقام اول مشترک به آیلین کریمی و یاشگین غلامی از شیراز اهدا شد. مقام دوم مشترک به فاطمه رحیم‌زادگان از فسا و مهیا خاکسار از شیراز رسید و مقام سوم نیز مشترکاً به عسل یعقوبی و یلدا ملکی از کازرون تقدیم شد.

وی برگزیدگان این رشته را از بین متولدین ۸۷ تا ۸۹ بدین‌ترتیب معرفی کرد و گفت: مقام اول به نرجس چناری از شیراز، مقام دوم مشترک به باران جعفری و عسل مردانی از کازرون و مقام سوم نیز به فرنیا مصلحی از فسا رسید.

پرونده در ادامه در رشته مینی ترامپولین به معرفی برگزیدگان پرداخت و ادامه داد: این مسابقه نیز در ۵ رده سنی و با حضور ۵۱ شرکت‌کننده از ۴ شهرستان شیراز، داراب، گراش و لامرد برگزار شد.

وی افزود: برندگان این رشته از بین متولدین ۹۰ تا ۹۲ معرفی شدند و مقام نخست به یاشگین غلامی از شیراز، مقام دوم به السانا کاظمی از شیراز و مقام سوم مشترک به کوثر شمسی از لامرد و دیانا ماندگار از شیراز اهدا شد.

نایب رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس برندگان بخش متولدین ۹۳ را اعلام کرد و افزود: مقام اول به پارمیس شجاعی از شیراز، مقام دوم به کیمیا شریعتی از شیراز و مقام سوم مشترکا به مهسا چتر سمانی، الهام هنرمند از لامرد و نیکا نعمت‌الهی از شیراز اهدا شد.

پرونده اظهار کرد: در رده متولدین ۸۸ و ۸۹ مقام اول به هانیه حقایقی از لامرد، مقام دوم مشترکا به نرجس چناری و ملینا زارع از شیراز رسید و مقام سوم از آن مریم کیانی از داراب شد؛ همچنین در رده متولدین ۸۶ و ۸۷ مقام اول به نارگل آهن ورز از شیراز، مقام دوم به هستی سلیمانی‌پور از داراب و مقام سوم به مریم بهاری از شیراز اهدا شد؛ افزون بر این، در رده متولدین سال ۸۵ به بالا مقام اول به الهام صداقت از لامرد، مقام دوم به شیدا حمیدی از لامرد و مقام سوم به سحر چناری از شیراز رسید.

نایب رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس در ادامه به برگزاری مسابقات قهرمانی ژیمناستیک برای همه اشاره کرد که به صورت آفلاین و به‌صورت تیمی برگزار شد.

پرونده ضمن قدردانی از همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز عنوان کرد: این مسابقات در فرهنگسرای نجوم شهرداری شیراز داوری شد.

وی برگزیدگان بخش بانوان را معرفی کرد و افزود: مقام اول به‌صورت مشترک به تیم شیراز با ۳۸ شرکت‌کننده و تیم مرودشت با ۴ شرکت‌کننده رسید؛ همچنین مقام دوم به تیم داراب با ۱۹ شرکت‌کننده و تیم لامرد با ۸ شرکت‌کننده و نیز مقام سوم مشترکا به تیم‌های گراش با ۶ شرکت‌کننده، تیم سیدان با ۱۲ شرکت‌کننده، کامفیروزشمالی با ۴ شرکت‌کننده، کامفیروز جنوبی با ۴ شرکت‌کننده و تیم درودزن با ۵ شرکت‌کننده اهدا شد.

نایب رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس در ادامه به معرفی برگزیدگان شاخه ریتمیک ژیمناستیک پرداخت و گفت: این مسابقات با حضور پنج تیم از شهرستان‌های شیراز، جهرم، داراب، کازرون و فسا با حضور ۴۹ ورزشکار دختر برگزار شد.

وی افزود: در رده متولدین ۹۲ سیده دینا نسابه از داراب مقام اول و ترانه خادم‌الحسینی از شیراز مقام دوم و یکتا حیدری از داراب نیز سوم را کسب کردند.

پرونده با بیان اینکه در گروه سنی متولدین ۹۰ تا ۹۱ در رشته بدون وسیله مقام اول به نازنین زهرا کاوه از داراب رسیده است، اظهار کرد: مقام دوم به باران حسن‌زاده از شیراز و مقام سوم به هستی زراعت‌پیشه از کازرون اهدا شد.

وی عنوان کرد: در گروه سنی متولدین ۹۰ تا ۹۱ و در رشته با توپ، نیوشا بزرگزاده از شیراز و نازنین حیدری‌نسب از داراب مشترکا مقام اول و یلدا ملکی از کازرون مقام دوم را کسب کرد؛ همچنین در همین رشته و در گروه سنی ۸۸ تا ۸۹ آرشین رنجبر از شیراز وعسل مردانی از کازرون مشترکا اول و آوا بصیری از داراب مقام دوم و آتنابانشی از شیراز و فرنیا صالحی از فسا مقام سوم را کسب کرد.

پرونده اضافه کرد: در گروه سنی متولدین ۸۹ تا ۸۸ با طناب آوا فرمانی وملودی هوشیار از شیراز مقام اول، آیلین حیدری نسب از داراب مقام دوم و باران جعفری از کازرون مقام سوم را کسب کردند؛ افزون بر این در گروه سنی متولدین ۸۷ تا ۸۶ با حلقه ساغر حسینی از کازرون مقام اول، ثنا شیروانی از شیراز مقام دوم و سهیلا قاعدی از داراب مقام سوم را از آن خود کردند.

نایب رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس به معرفی برگزیدگان گروه سنی متولدین ۸۷ تا ۸۶ پرداخت و گفت: زینب ایزدی از شیراز مقام اول، رژان ثریا از شیراز مقام دوم و معصومه مهبودی از کازرون مقام سوم را کسب کردند؛ افزون بر این در گروه سنی متولدین ۸۵ زه پایین با حلقه نازنین زهرا طاهری و زهرا نعمت الهی از شیراز اول، فائزه عزی از شیراز مقام دوم و نجمه کشتکار از شیراز مقام سوم را از آن خود کرد.

وی افزود: در گروه سنی متولدین ۸۵ به پایین با روبان آلا عبادی‌پور از شیراز مقام اول، فاطمه عزی از شیراز مقام دوم و هلنا باقری از داراب مقام سوم را کسب کردند.

پرونده با بیان اینکه آخرین شاخه هنری با حضور ورزشکاران شهرستان‌های شیراز، جهرم، داراب، آباده، خرم‌بید و کازرون و با حضور ۷۹ ورزشکار برگزار شد، گفت: در مجموع ۷۹ نفر در سه وسیله زمینی، موازنه و خرک به رقابت پرداختند.

نایب رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس افزود: در این رشته و در رده سنی اول زمینی مقام نخست به یکتا ملک‌نژاد از آباده، مقام دوم به یاشگین غلامی از شیراز و مقام سوم به السانا کاظمی شیراز اهدا شد؛ همچنین در رشته خرک مقام اول به هانیه مهدوی از شیراز، مقام دوم به یاشین غلامی از شیراز و مقام سوم مشترک به السانا کاظمی از شیراز و یکتا ملک‌نژاد از آباده اهدا شد.

وی افزود: در رشته موازنه مقام اول به یاشین غلامی از شیراز، مقام دوم به دیانا ماندگار از شیراز و مقام سوم نیز به السانا کاظمی از شیراز رسید؛ اما در رده سنی دوم زمینی مقام اول مشترک به سهیلا قاعدی از داراب و مقام اول مشترک به ستاره حیدری از کازرون و مقام دوم نیز به نسترن نام‌آور از آباده رسید؛ همچنین مقام سوم آوا بصیری از داراب اهدا شد.

پرونده بیان کرد: در وسیله خرک مقام اول به نسترن نام‌آور از آباده، مقام دوم به آرزو موسوی از آباده، مقام سوم به کتایون قائدعلی از آباده رسید و در وسیله موازنه مقام اول به نسترن نام‌آور از آباده، مقام دوم به ملینا زارع از شیراز و مقام سوم به سهیلا قائدی از داراب و همچنین در رده سنی سوم زمینی مقام اول به فاطمه زهرا عسگری از آباده، مقام دوم به مریم بهاری از شیراز و مقام سوم به مبینا عوض‌زاده داراب رسید.

نایب رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس عنوان کرد: در وسیله خرک مقام اول به فاطمه زهرا عسکری از آباده، مقام دوم به مریم بهاری از شیراز، مقام سوم به فاطمه دانشور از آباده و در وسیله موازنه مقام اول به مریم بهاری از شیراز، مقام دوم به فاطمه زهرا عسکری از آباده، مقام سوم به هلنا باقری از داراب و در رده سنی چهارم نیز مقام اول زمینی به فائزه عزی از شیراز، مقام دوم به فاطمه عزی از شیراز و مقام سوم به الهام صداقت از لامرد اهدا شد.

وی افزود: مقام اول رشته خرک به فاطمه عزی از شیراز، مقام دوم به نوشین حاتمی از کازرون و و مقام سوم نیز به فائزه عزی رسید؛ همچنین در موازنه فاطمه عزی از شیراز، فائزه عزی از شیراز مقام دوم و مقام سوم نیز به نوشین حاتمی از کازرون تقدیم شد.

پرونده در پایان به ایجاد امکانات جدید در حوزه اطلاع‌رسانی اشاره کرد و افزود: سایت هیئت ژیمناستیک فارس به نشانی www.farsgymnastic.ir از این پس با ارائه اخبار و اطلاعات لازم درباره فعالیت‌های این مجموعه و نیز موفقیت‌های کسب‌شده از سوی ورزشکاران، همچنین ارائه برنامه‌ها در خدمت علاقه‌مندان به این رشته، ورزشکاران و اصحاب رسانه است.