امام جمعه آباده: مسئولین باید دوران مسئولیت را غنیمت شمرند و از اختلاف بپرهیزند

به گزارش پایگاه خبری نفیرنیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقتدی، مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه آباده، در تاریخ 17 بهمن 1399، به امامت حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی، در مصلی نماز جمعه آباده (مسجد جامع) برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن موسوی خراسانی، امام جمعه آباده با خطاب قرار دادن مسئولانی که پایان دوره مسئولیت خود را می گذرانند، گفت: رییس جمهور و اعضای شورای اسلامی شهر امروز باید بیلان کاری خود را به مردم ارائه دهند . مردم می خواهند بدانند برای پیشرفت جامعه چه اقداماتی صورت گرفته است ؟

وی ادامه داد: الحمدلله، در این روز ها شاید افتتاح طرح ها و پروژه های مهمی هستیم که قابل تقدیر است، که عمدتا با محوریت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، است.

خطیب جمعه آباده با بیان اینکه دوران مسئولیت را باید غنیمت شمرد شود، گفت: مسولان کاری کنند که به نیکی از آن ها یاد شود.

وی به سوالات بی پاسخ مردم از شورا اسلامی شهر اشاره و خاطر نشان کرد: متاسفانه اختلافات در چندین دوره شورا باعث دسته بندی هایی شده که این موضوع گزارش عملکرد خوبی نیست.

موسوی خراسانی با مهم ارزیابی کردن خاتمه و پایان کار مهم مسولان تصریح کرد: هرچند مردم ما بسیار قانع و قدرشناس هستند و نظام خود را دوست دارند، اما انتقاد آن ها به اوضاع فعلی معیشت است.

وی با بی ثمر خواستن برجام برای ملت ایران از چشم به خارج دوختن دولت انتقاد کرد و گفت: مقام معظم رهبری بار ها تذکراتی داده اند که متاسفانه خلاف آن عمل شد.

امام جمعه آباده با گرامیداشت ایام الله دهه فجر، انقلاب اسلامی را مهمترین رویداد تاریخ جهان دانست و گفت: امروز وظیفه همه ماست که سهمی در برنامه های این دهه داشته باشیم چرا که دشمنان باید اتحاد و یکپارچگی ما را ببیند، تا نتوانند علیه ملت ما حیله کنند.

حجت الاسلام موسوی خراسانی 22 بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی را روز عظیمی خواند که تحول بزرگی را در کشور ایجاد کرد و افزود: مردم مظلوم ایران طی ۲۵۰۰ سال زیر ستم پادشاهانی بود که بسیاری از آن ها یا بی عرضه و خائن بودند.

وی افزود با بیان اینکه نفس قدسی امام خمینی، و اتحاد مردم، دودمان شاهنشاهی را از بین برد، افزود: این روز مهم تاریخ ساز در انقلاب و اسلام را قدر بدانید و بزرگ بشمارید. بزرگ شمردن این روز بزرگ موجب نا امیدی دشمن می شود.

وی معیشت مردم را مهمترین مسئله کشور عنوان کرد و گفت: مردم باید بتوانند زندگی خانواده خود را به راحتی و بدون دغدغه اداره کنند، اگر مسئولین به معیشت اقشار مردم توجه نکنند، چگونه می خواهند روز قیامت پاسخگوی اعمال خود باشند؟

خطیب جمعه آباده با انتقاد از عملکرد دولت تصریح کرد: چرا باید دولت کار را به جایی برساند، که مردم کمبود ها و کاستی های موجود را از ناحیه نظام اسلامی و دلسوزان ببینند.

موسوی خراسانی قسمتی دیگر از سخنان خود در خصوص تجهیز بیمارستان امام خمینی(ره) به دستگاه آنژیوگرافی اظهار داشت: این اقدام واقعا قابل تقدیر است. این مسئله نیاز به تخصص های مهمی دارد و دارای ظرافت خاصی می باشد.
وی ادامه داد: کمک عمده این کار توسط خیرین، انجام شده است که از مسئولان شبکه بهداشت و درمان و مسئولان خیرین سلامت که متعهد هستند و شما مردم عزیز تشکر می کنیم.

انتهای پیام/