خاک‌سپاری پیکر۴ تن از شهدای گمنام در سه نقطه از کردستان

پیکر مطهر چهار تن از شهدای گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس امروز ۲۷ آذرماه در سه نقطه از استان کردستان به خاک سپرده خواهند شد.

به گزارش نفیرنیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، پیکر مطهر چهار تن از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس امروز، پنجشنبه 27 آذرماه 1399 در استان کردستان به خاک سپرده خواهند شد. پیکر مطهر این شهدای دفاع مقدس در سه نقطه از استان یعنی دانشگاه فرهنگیان سنندج، توپ آغاج و بابارشانی بیجار خاک‌سپاری می‌شوند.

مراسم استقبال از پیکر مطهر این شهدا روز گذشته؛ چهارشنبه 26 آذرماه 1399 با حضور مسئولان ارشد استانی، جمعی از خانواده شهدا و مردم استان کردستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه سنندج برگزار شد.

سردار ذبیح‌الله مالکی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان درباره برنامه تشییع شهدا اعلام کرد: تنها مسئولان ارشد استانی تا محل‌های دفن، پیکر مطهر چهار شهید گمنام را بدرقه می‌کنند و مراسم تشییع شهدا به‌صورت عمومی برگزار نمی‌شود.

مشخصات تشییع این شهدای گمنام به‌شرح زیر است:

دانشگاه فرهنگیان سنندج:

شهید گمنام بسیجی 24ساله که سال 1361 در عملیات رمضان در شرق بصره به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید گمنام بسیجی 20ساله که سال 1365 در عملیات کربلای پنج در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

بابارشانی شهرستان بیجار: شهید گمنام بسیجی 25ساله که سال 1361 در عملیات رمضان در شرق بصره به درجه رفیع شهادت نائل شد.

توپ آغاج شهرستان بیجار: شهید گمنام بسیجی 26ساله که در تک دشمن سال 1367 در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

پیش از این در اوایل آذرماه 1399 استان قم و خوزستان نیز میزبان پیکر مطهر شهدای گمنام بودند. پیکر مطهر 7 تن از شهدای گمنام بود در چهار نقطه از استان قم به خاک سپرده شدند، همچنین  پیکر مطهر شش تن از شهدای گمنام در پنج نقطه از خوزستان تدفین شد.