اختصاص بیش از ۱۵میلیارد تومان اعتبار توازن استانی به شهرستان آباده

🔻فرماندار آباده با بیان اینکه امسال اعتبار توازن استانی ۳۵ درصد رشد داشته است، گفت: ۱۵ میلیارد و یکصد میلیون تومان از محل اعتبارات توازن استانی، به شهرستان آباده اختصاص پیدا کرده است.

🔻نیک مرام در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان گفت: امسال افزون بر ۱۵ میلیارد و یکصد میلیون تومان اعتبار استانی از محل اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور، برای اجرای پروژه‌های نیمه تمام این شهرستان اختصاص یافته که در ۱۸ فصل و ۴۲ برنامه هزینه می‌شود.

🔻وی با بیان اینکه اولویت مهم هزینه‌کرد اعتبارات عمرانی شهرستان آباده، مربوط به تکمیل و اتمام پروژه‌های نیمه تمام سنوات گذشته در شهرستان است، افزود: این اعتبارات در سر فصل‌های راه، آب و فاضلاب، منابع آب، آموزش و پرورش، ورزش، رسانه، بهداشت، کشاورزی و منابع طبیعی، فنی و حرفه‌ای، صنعت و معدن، فرهنگ و هنر، دین و مذهب و توسعه خدمات شهری، روستایی و عشایری هزینه می‌شود.

🔻فرماندار شهرستان آباده در ادامه اظهار کرد: امسال میزان اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای این شهرستان، ۳۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

🔻نیک مرام با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۱۱ میلیارد تومان اعتبارات توازن اختصاص یافته به شهرستان آباده تنها ۱۷درصد تخصیص پیدا کرده است گفت: پیش بینی می شود امسال از ۱۵ میلیارد و یکصد میلیون تومان اعتبار توازن بیش از ۶۰ درصد تخصیص یابد.

🔻وی در بخش دیگری از سخنان خود، مفهوم اقتصاد مقاومتی را استفاده از ظرفیت های درون شهرستان عنوان کرد و گفت: هر پروژه ای که تعریف می شود باید دارای پیوست اقتصادی باشد در غیر اینصورت با مشکلات و مسائل بسیاری روبه رو خواهد شد.

🔻نیک مرام در ادامه با انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات ۳ درصد نفت و گاز به شهرستان آباده گفت: در حال رایزنی هستیم که با ایجاد بخش دوم، این اعتبارات به شهرستان اختصاص یابد.

🔻فرماندار آباده در پایان از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان خواست تا اثرات تخصیص اعتبارات ۳ درصد نفت و گاز را در حوزه کاری خود به فرمانداری اعلام کنند.

“روابط عمومی فرمانداری آباده”