رفع تصرف ۸۹ هکتار از اراضی ملی شهرستان آباده

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آباده از رفع تصرف ۸۹ هکتار از اراضی ملی این شهرستان خبر داد.

به گزارش نفیرنیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، اکبر رحیمی حقیقی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آباده گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۹ هکتار از اراضی ملی شهرستان آباده که بصورت غیر قانونی توسط سودجویان تصرف شده بود از دست آن‌ها خارج و به بیت المال بازگردانده شد.

او اظهار کرد: این میزان اراضی به استناد ماده ۵۵ و بر اساس اجرای احکام صادره از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آباده رفع تصرف و تحت مالکیت دولت قرار گرفت.

رحیمی در تشریح این اقدامات اظهار داشت: متصرفان در منطقه گورخری و خسروشیرین و بخش مرکزی اقدام به تصرف غیر قانونی این اراضی و حفر چهار حلقه چاه کرده بودند که با هماهنگی دستگاه قضایی وهمکاری پاسگاه ویژه منابع طبیعی شهرستان آباده چاه‌های حفر شده مسلوب و تاسیسات غیر مجاز در این اراضی قلع و قمع شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آباده تصریح کرد: متخلفان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

او در پایاین از همه شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخریب و تصرف در عرصه‌های منابع طبیعی، مراتب را از طریق تلفن ۱۵۰۴ به یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.