بخش دوم شهرستان آباده با عنوان بخش “بهمن-صغاد” تشکیل شد

به گزارش نفیرنیوز ؛ فرماندار آباده در خصوص بخش دوم شهرستان آباده گفت: با مصوبه هیات وزیران ، بخش دوم شهرستان آباده با عنوان بخش “بهمن-صغاد” به تصویب رسید و اجرایی شده است. نیک مرام با اعلام این خبر افزود: ایجاد بخش دوم در شهرستان آباده چندسالی است که به یک مطالبه عمومی تبدیل شده بود که با پیگیری وزیر محترم کشور، استاندار فارس و نماینده مردم شریف شهرستان های آباده، بوانات و خرمبید در مجلس محقق شد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از مردم ولایتمدار شهرهای بهمن و صغاد اظهار کرد: پیش از این شهرستان آباده بعنوان تنها شهرستان تک بخشی در استان فارس مطرح بود که با ایجاد بخش دوم در این شهرستان سرفصل جدیدی در مسائل اقتصادی و اجتماعی شهرستان رقم خواهد خورد.
فرماندار شهرستان آباده با اشاره به ساز و کار پیش بینی شده برای بخش بهمن-صغاد افزود: منتهی الیه جاده بهمن به صغاد، ساختمان استیجاری در اختیار بخشداری قرار خواهد گرفت که فعلا در این مکان مستقر شوند و ساختمان اصلی بخشداری بهمن-صغاد در دهه فجر امسال در حدفاصل شهر بهمن و صغاد کلنگ زنی خواهد شد.
وی در پایان تاکید کرد که شهرداری های دو شهر صغاد و بهمن همچون گذشته مستقل خواهند بود و با تشکیل بخش “بهمن-صغاد” تقویت می شوند.
گفتنی است ظهر دیروز با تصویب هیات وزیران، بخش بهمن-صغاد از ترکیب دهستان های بهمن و خسروشیرین و شهرهای بهمن و صغاد در شهرستان آباده ایجاد و شهر صغاد بعنوان مرکز بخش بهمن-صغاد تعیین شد.