کاهش سن اعتیاد موجب گسترش آسیب ها شده است

به گزاش پایگاه خبری نفیرنیوز، فرماندار شهرستان آباده با بیان اینکه کاهش سن اعتیاد و افزایش ورود و استعمال مواد مخدر صنعتی آسیب های اجتماعی را گسترش داده گفت: لازم است دستگاههای فرهنگی و کسانیکه دغدغه سلامت و سعادت جامعه را دارند بیش از پیش نسبت به خطرات اعتیاد در جامعه احساس مسوولیت و برای کنترل آن چاره اندیشی کنند.

محمد اسدالهی روز پنجشنبه در همایش تخصصی اعتیاد و راهکارهای پیشگیری که در آباده برگزار شد افزود: اعتیاد جنبه شخصی ندارد بلکه ضربه مهلکی بر پیکر اجتماع وارد می‌کند و معضلات و آسیب‌های آن دامن همه اجتماع را در بر می‌گیرد، آسیب‌های اعتیاد به مواد مخدر کل خانواده فرد معتاد را تحت تأثیر منفی خود قرار می‌دهد و باید این آسیب‌ها در جامعه و برای مردم به خصوص نسل جوانان و نوجوان تبیین شود.

فرماندار آباده با بیان اینکه نقش خانواده‌ها برای پیشگیری فرزندان از مواد مخدر اهمیت بسیاری دارد اضافه کرد: همواره پیشگیری مقدم بر درمان بوده است، مصرف مواد مخدر در دهه‌های گذشته فقط در مردان شایع بود اما در این سال‌ها زنان زیادی نیز به این مواد مبتلا شده اند.

اسدالهی در پایان با بیان اینکه آموزش مهمترین مؤلفه در مبارزه با مواد مخدر است، اظهار کرد: خانواده‌ها و والدین باید با حساسیت بیشتر بر تربیت فرزندان نظارت کنند، نظارت بر ارتباط آنها با دوستان یک اولویت است، پیشگیری‌های اولیه جلوی مخاطرات آسیب اعتیاد را از سنین نوجوانی می گیرد، خانواده باید به نقش خود عمل کند تا آسیب‌های جبران ناپذیر اعتیاد، کل جامعه را با مشکلات و آسیب‌های متعدد مواجه نکند.

در این همایش یک روزه کارشناسان تربیتی و اجتماعی با تبادل نظر و بیان گوشه هایی از ناهنجاری های زاییده اعتیاد بر لزوم برنامه ریزی برای کاهش اثرات مصرف مواد مخدر و کنترل این پدیده شوم تاکید و همفکری کردند.

انتهای پیام/