کاندیداهای احتمالی آباده در انتخابات مجلس یازدهم

به گزارش پایگاه خبری نفیر نیوز، به نقل از ایسنا، علی‌رغم آنکه هنوز بیش از 9 ماهه تا برگزاری انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی فاصله داریم، برخی چهره‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، مرکب خود را برای رسیدن به مجلس یازدهم زین کرده و تبلیغاتی را در فضاهای مَجازی و واقعی! آغاز کرده‌اند .

با نزدیک شدن به ماه سوم سال، انتخابات مجلس یازدهم اندک اندک به صدر اخبار خواهد آمد و پیش‌بینی می‌شود که طبق روال هر دوره، نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم نیز حتی قبل از فرصت قانونی، چراغ خاموش و غیر رسمی، مستقیم و غیرمستقیم، با بهره‌گیری از ابزار مختلف، فعالیت‌های تبلیغاتی خود را آغاز کنند! بی‌آنکه نگران نظارت‌ها باشند .

فارس نیز مانند بسیاری از نقاط کشور، به آرامی فضای انتخاباتی به خود می‌گیرد، فضایی که به حتم نسبت به دوره‌های قبل متفاوت خواهد بود زیرا وضعیت فعلی کشور به واسطه تحریم‌ها و وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، دولت و مجلس را در شرایطی خاص قرار داده است.

عملکرد مجلس دهم که حالا در سال پایانی قرار دارد، نتوانسته بسیاری را راضی کند؛ عملکردی که چه در شاخص‌های فردی، چه جمعی و حزبی، نسبت به ادوار مختلف، شاخص نشد و نتوانست بسیاری از چالش‌ها را مدیریت کرده یا انتظارات موکلان در بخش‌های منختلف را پاسخگو باشد.

افکار عمومی بخشی از مشکلات اقتصادی و معیشتی موجود در جامعه و فرازهای بی فرود قیمت‌ها و التهاب‌های حاکم بر فضای تولید و مسائل بین المللی را به پای مجلس نیز خواهند نوشت.

در این میان، بسیاری از افراد، با این گمان که برای تغییر در قوه مقننه توانایی لازم را خواهند داشت، پا به میدان گذاشته و در اولین گام، ضمن طرح نام‌ خود یا دیگران، جامعه را در قبال این ورود محک می‌زنند تا در صورت فراهم بودن فضا، قدم‌های بعدی را بردارند؛ اگرچه در این بین هستند افرادی که حضورشان در عرصه قطعی شده است.

این روزها در استان فارس، لیست‌هایی در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد و برخی هم با این رویکرد که توجه دیگران را جلب کرده و نمدی برای کلاه جدیدشان به دست آورند، نام خود یا دیگرانی را مطرح کرده و می‌کنند.

پیامک‌های گاه و بیگاهی که از سلام و صبح بخیر هر روزه گرفته تا دعای خیر میانه روز و توصیه‌ای برای داشتن خواب راحت در پایان روز و اعلام حضورهای مناسبتی و … را در بر می‌گیرد و این روزها بیش از گذشته، به تلفن‌های همراه بسیاری ارسال می‌شود.

در این بین برخی علاقمندان نیز برای حضور در یازدهمین مجلس شورای اسلامی که سابقه نمایندگی را در کارنامه خود دارند، بخش قابل توجهی از زمان مفید خود را به حضور در فضای مجازی و ارائه اظهارنظرهای سیاسی در گروه‌های اجتماعی اختصاص داده‌اند؛ فرصتی که شاید بتواند برای تدوین برنامه‌ای متناسب با نیازهای کنونی جامعه و حل مشکلات و ارائه راهکارهای موثر و … اختصاص یابد.

در شهرستان آباده، بوانات خرمبید نیز رحیم زارع، نماینده فعلی و سید محمد حسین دانا نماینده دوره دوم مجلس در این شهرستان ‎ ها احتمال حضور در دور یازدهم را دارند .

استان فارس 29 شهرستان دارد که در انتخابات مجلس 18 نماینده را از 15 حوزه انتخابیه در خانه ملت دارد. اگرچه قرار بود تعداد نمایندگان این استان افزایش یابد اما این اتفاق نیفتاد و به سرنوشت استانی شدن انتخابات گرفتار آمد.

انتهای پیام/