اجرای طرح «مراقبت از بیماران در منزل» در آباده

طرح ابتکاری «مراقبت از بیمار در منزل» در شهرستان آباده اجرایی خواهد شد.

به گزارش عصرآباده و به نقل از نفیرنیوز ، نشستی با حضور دکتر سید ضیا الدین تابعی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز، امام جمعه آباده و خیرین سلامت و جمعی از پزشکان متخصص و هیات مدیره بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان ، در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد.
این طرح که به پیشنهاد دکتر تابعی و همکاری مجمع خیرین سلامت فارس و دانشگاه علوم پزشکی در شیراز در حال اجرا است، پس از بررسی های کارشناسی، با پیشگامی جمعی از خیران سلامت آباده ای و با کمک دانشگاه علوم پزشکی شیراز در شهرستان آباده نیز اجرا خواهد شود.
دکتر سید ضیا الدین تابعی طی سخنانی با بیان اینکه باید به دنبال ایجاد سلامت پایدار در جامعه باشیم اظهار داشت: یکی از مسایلی که در تمام دنیا روی آن کار شده است، بحث مراقبت از بیمار در منزل است؛ در مورد بسیاری از بیماری ها می توانیم خدمات را با هزینه کمتر در منزل به بیمار ارایه کنیم و باید به آن توجه شود؛ این موضوع در استان فارس آغاز شده و باید توسعه پیدا کند.
وی ادامه داد: در بسیاری از بیماری ها امکان مراقبت از بیمار در خانه وجود دارد؛ در حال حاضر در استان فارس بحث مراقبت از بیماران در منزل، در حال پیگیری است و خیرین می توانند در این زمینه نیز فعالیت کنند.
این چهره برجسته و ماندگار دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: اهمیت توجه به پژوهش و آموزش، مشارکت بانوان در مسایل مختلف حوزه سلامت و توجه بیشتر به توانمندی مجامع خیرین در توسعه این طرح راهگشا خواهد بود.
وی با اشاره به جایگاه خیرین در ترویج این طرح یادآور شد: هر یک از مجامع خیرین که در کشور و نظام جمهوری اسلامی ایجاد شده است، از مصادیق نفع رسانی به مردم و به ویژه افراد نیازمند هستند؛ منافع مردم تنها در این نیست که وقتی عارضه ای برای آنها پیش آید به آنها کمک کنیم بلکه، از آن مهمتر بحث پیشگیری از عارضه و بیماری ها است.
امام جمعه آباده نیز با استقبال از اجرای این طرح در شهرستان آباده، از آمادگی شورای خیرین سلامت شهرستان به منظور فراهم سازی بستر مناسب برای اجرای این طرح خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی همچنین گفت: اینکه شهرستان آباده بر اساس اولویت الفبایی نام شهرستان از سوی مسئولان استانی برای این طرح انتخاب شده است، قطعا باید این فرصت را غنیمت شمرد و مسئولان شهرستان تلاش کنند که شهرستان در این زمینه پیشرو باشد.