آخرین اخبار : 

ترویج فرهنگ اصیل ایرانی در جشنواره بومی صغاد

به مناسبت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور نماینده مردم آباده بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی، فرماندار آباده، ، جمعی از مسئولین، شوراهای اسلامی و شهرداران شهر های تابعه و تعداد کثیری از مردم، جشنواره بومی محلی شهر صغاد افتتاح شد.
به گزارش نفیرنیوز ، در این جشنواره که به منظور معرفی هر چه بیشتر صنایع دستی ، ورزشهای سنتی، غذاهای محلی و آداب و رسوم عشایری برگزار شد، فرماندار آباده ضمن تشکر از دست اندرکاران این جشنواره گفت: امروز با توجه به تهاجم فرهنگی غرب جهت دور نگهداشتن مردم از فرهنگ اصیل خود ، بایستی با برگزاری چنین جشنواره هایی ضمن معرفی فرهنگ اصیل خود به نسل جدید ، در جهت ترویج آن نیز تلاش کنیم.
وی افزود: ارائه و معرفی غذاهای بومی محلی و تشویق مردم به استفاده از آنها گام مؤثری در جهت سلامت مردم است. غذاهای فست فود و نوشابه های گازدار عامل بسیاری از بیماریهاست.
محمدرضا زارع در ادامه بیان داشت: این چنین جشنواره هایی فرصت مناسبی برای هوشیار کردن مردم در جهت توجه بیشتر به فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی است و نباید گذاشت این فرهنگ غنی فراموش شود.
فرماندار آباده در پایان نیز ضمن دعوت از همه اقشار مختلف مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: درخت انقلاب با قطره قطره خون پاک شهداء سیراب و به روزنه امید مستضعفان مبدل شده است؛ صراط مستقیمی که با خون شهدای صدر اسلام و کربلا آغاز و با حکومت جهانی منجی عالم بشریت، حضرت امام زمان(عج) به پایان خوش که همانا سعادت بشر است منتهی خواهد شد. تاکنون کشتی انقلاب گرداب های زیادی از جمله آشوب ها، ترورهای ناجوانمردانه دولتمردان و دانشمندان هسته ای، تحریم ها، بمب گزاری ها، خط دهی های سیاسی و … را پشت سر گذاشته، اما همچنان بر قله های رفیع امنیت و تعالی ایستاده است.همچنانکه همگان شاهدند که امروز کشور عزیزمان ایران اسلامی، به عنوان قدرت بلامنازع منطقه و یکی از تاثیرگذارترین نظام های جهان تبدیل شده و در زمینه های متنوع از جمله انرژی صلح آمیز هسته ای، سلول های بنیادی، شبیه سازی، نانو و علوم و فناوری های نوین، مرزهای علم را می شکافد؛ همه اینها به همت جوانان و هدایت مقام معظم رهبری و تلاش های عالمانه دولتمردان ممکن شده است.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر از زحمات برگزار کنندگان این جشنواره گفت: نباید گذاشت این هویت و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی که برگرفته از تعالیم انبیا و ائمه اطهار (ع) ، خردمندان و بزرگان ماست جای خود را به فرهنگ پوچ غربی دهد.
وی هم‌چنین به نقش انقلاب اسلامی در ارتقای توانمندی ‌های کشور اشاره‌کرد و گفت: از رسالت‌های ما این است که فرهنگ و مفاهیم انقلاب اسلامی را به کودکان و نوجوانان منتقل کنیم.
آغاز این برنامه با اجرای ورزش زورخانه ای، موسیقی محلی، توزیع غذای بومی ، قرائت اشعار محلی و حضور جمعی از عشایر با لباس های محلی همراه بود.
در ادامه جمع حاضر از قسمتهای مختلف که شامل نمایشگاه صنایع دستی، اجرای پخت نان و غذای محلی، معرفی محصولات خانگی ، سیاه چادر عشایر، اسب سواری، وسایل ورزشی سنتی، نمایشگاه کتاب و … بازدید نمودند.
گفتنی است این جشنواره از ۱۸ بهمن ماه به مدت یک هفته در شهر صغاد برگزار می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال