آخرین اخبار : 

هشدار خطیب جمعه آباده به مسئولان

خطیب جمعه آباده: اگر مسئولی چه اجرایی یا قضایی تخلف کرد از تریبون نماز جمعه او را به مردم معرفی کنید.

به گزارش نفیرنیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقتدی، خطیب جمعه آباده با توصیه به نگهداشتن زبان، از زبان و سخن  به عنوان کلید آبرو  یاد کرد و اظهار داشت: انسان نباید به بهانه اینکه جلسه ای را از سوت و کور بودن خارج کند زبان به حرف بیجا بگشاید.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با اشاره به حدیثی از حضرت محمد (صلی الله علیه و آله وسلم) گفت: زبان و سخن را باید آنگونه حفظ کنیم که از پول و دارایی خود محافظت می کنیم چرا که همیشه باید در مقابل سخنان خود پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه سخن گفتن معیار سنجش شخصیت افراد است تصریح کرد: سلامت انسان در این است که زبانش محفوظ باشد چرا که سخن همانند تیر در چله کمان است که اگر رها شود، دیگر در اختیار انسان نیست و از آن به بعد باید منتظر عواقب آن باشد.

امام جمعه آباده افزود: اگر باور کنیم هیچ یک از اعمال و سخنان ما محو نشده و ثبت می شود، بیشتر مراقب رفتار خود خواهیم بود.

*مومن کسی است که مردم برای مال و ناموس و آبروی خود، او را امین می دانند

وی با اشاره به توصیه های پیامبر اسلام به جد فرزدق شاعر، بر احترام به والدین، حیا و حفظ حرمت زبان تاکید کرد و گفت: زبان عامل بیشترین گناه انسان است پس حداقل حرف هایی که از صحت آن ها مطمن نیستیم را بازگو نکنیم چه بسا حرف های درستی که بازگو کردنشان نیز غیبت است و البته گاهی انسان با یک ابرو بالا انداختن یا سرتکان دادن نیز مرتکب گناه و حرام می شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با اشاره به روایتی از رسول خدا، مسلمان واقعی را کسی دانست که مردم از دست و زبان او در امان باشند و در ادامه به خصوصیات مومن از منظر پیامبر اشاره کرد و گفت: راه شناخت یک فرد مومن این است که مردم برای مال و ناموس و آبروی خود، او را امین می دانند، به عبارت دیگر معتمد مردم باشد.

وی در ادامه همین روایت در پاسخ به این سوال که «مهاجر به چه کسی گفته می شود؟» گفت: معنای اولیه مهاجر یعنی شخصی که از خانه و کاشانه به جای دور هجرت می کند اما پاسخ پیامبر خدا در تفسیر کلمه «مهاجر» یعنی کسی که از بدی ها و گناه دوری کند و چنین شخصی در زمره مهاجران قرار می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با انتقاد از بهانه جویی عده ای برای عدم حضور در مراسم های دینی ملی گفت: برخی با این بهانه که اگر در نماز جماعت شرکت کنند ممکن است برچسب ریاکاری به اوبزنند، در مساجد و مجالس حضور پیدا نمی کنند درحالی که اگر چنین باشد، این برچسب شاید یکبار باشد نه همیشه، پس این ها بهانه است.

خطیب جمعه آباده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هشدار رییس قوه قضاییه در خصوص معرفی قضات و کارکنان متخلف به مردم، خاطرنشان کرد: در مجموعه قوه قضائیه قضات فاسد، قضات شریف و پاک را هم زیر سوال می برند و همه را به نظام بد بین می کنند هرچند تعدادشان اندک اشد.

وی افزود: ای کاش اینگونه اقدامات در دیگر قوا نیز صورت بگیرد و نظارت ها بر عملکرد مسئولین جدی تر پیگیری و متخلفان به مردم معرفی شوند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی تریبون نماز جمعه را تریبون مردم عنوان کرد و گفت: اگر مسئولی دستگاهی چه اجرایی چه قضایی در شهرستان تخلف کرد از همین تریبون او را به مردم شهرستان معرفی کنید، اجازه ندهید مردم به همه بدبین و بگویند فلان مسئول متخلف از خودشان است و همه دستشان در یک کاسه است!

*تصمیمات مسئولی که در خانه چند میلیاردی زندگی می کند و درد قشر فقیر را نمی فهمد، تصمیمات به جایی نخواهد بود.

وی با تاکید بر قدردان بودن مسئولان از مردم شریف ایران  خاطرنشان کرد: این مردم انقلاب کرده اند و با آن پیش می آیند و هنوز هم در این شرایط دشوار اقتصادی اگر دینشان یا جایگاه رهبری مورد هجمه قرار گیرد، غوغا می کنند.

امام جمعه آباده با اشاره به سخنان اخیر رئیس مجلس خبرگان بر توجه فوری مسئولان به وضعیت معیشتی مردم تاکید کرد و گفت: معیشت یک عده ای بسیار خوب است و عده ای دیگر خوب نیست و عده ای دیگر بسیار بد روزگار سپری می کنند.

وی مشکلات کشور را مشکلات قابل حلی عنوان کرد و افزود: اگر کارشناسان و مسئولانی که می خواهند برای مردم تصمیم گیری کنند درد قشر ضعیف جامعه را لمس کرده باشند، می توانند قدمی بردارند وگرنه تصمیمات مسئولی که در خانه چند میلیاردی زندگی می کند و درد قشر فقیر را نمی فهمد، تصمیمات به جایی نخواهد بود.

خطیب جمعه آباده با بیان اینکه اگر همه مسئولان و مردم در جای خودشان به وظایف خود درست عمل کنند بسیاری از مشکلات حل می شود گفت: دراین دنیا می شود کار خلاف کرد ولی با مقدس نمایی کار خودمان را خوب جلوه دهیم ولی جواب آخرت خود را چگونه می خواهید بدهید؟!

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی بر حفظ حرمت ایام فاطمیه اول و دوم تاکید کرد و گفت: سه روز قبل و سه روز بعد از سالروز شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) حرمت نگه دارید، هرچند متاسفانه شاهد هستیم عده ای برای برپایی مراسم شادی حاضر نیستند نگاهی به تقویم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال