آخرین اخبار : 

در انتخاب یک نماینده کمتر به وظیفه اصلی او توجه می شود

در دستگاه قضا، پیشگیری از وقوع جرم بر همه برنامه ها مقدم است

جلسه بررسی و مدیریت تبلیغات انتخابات در دادگستری آباده تشکیل شد.

این جلسه به منظور تعامل دادگستری به عنوان یک مرجع قضایی و خبرنگاران و مدیران مسئول مطبوعات محلی شهرستان جهت تبیین و تنویر افکار عمومی و اجرای پرشور انتخابات و جلوگیری از تخلفات تبلیغاتی در محل دادگستری آباده برگزار گردید.

حجت الاسلام نورالدینی ریاست دادگاه آباده بیان نمود :

برخی مسائل نیازمند اطلاع رسانی عمومی نیستند و نیازی نیست که همه اقشار مردم از آن مطلع شوند و حکم زندگی شخصی را دارند.

وظیفه مطبوعات علاوه بر ترغیب مردم جهت حضور حداکثری در انتخابات ، ایجاد بستری است که تنش و تخریب به حداقل برسد و انتخاب احسن و اصلح صورت بگیرد.

وی اظهار داشت : متاسفانه به دلیل برخی تبلیغات،در انتخاب یک نماینده کمتر به وظیفه اصلی او توجه می شود و به همین دلیل انتخابات مجلس مقداری از ماهیت واقعی خود دور شده است.

حجت الاسلام نورالدینی اضافه کرد : در دستگاه قضا، پیشگیری از وقوع جرم بر همه برنامه ها مقدم است و در همین راستا مطبوعات و همه دست اندرکاران این انتخابات باید مردم را به سمت قانون مداری هدایت کنند . یکی از علل مهم مشکلات سال ۸۸ این بود که برخی به قانون سرسپردگی نداشتند.

در ادامه جمالی دادستان آباده بیان نمود :

دستگاه قضایی تعامل خوبی با مطبوعات دارد اما در مواردی که آبروی اشخاص در میان باشد به دلیل معذوریت های قانونی همکاری منوط به قانون خواهد شد.

برخی موارد تخلف است و برخی موارد جرم است و از دید دستگاه قضا این دو، مقوله هایی کاملا متفاوت هستند.

برخی شبکه های اجتماعی به این دلیل که یکطرفه مطلب منتشر می کنند حکمی شبیه مطبوعات دارند و شامل جرائم می شوند واز طریق دستگاه قضا رصد شده و قابل پیگیری هستند.در آباده دیدگاه مردم نسبت به دیگر شهرهای استان متفاوت است و به همین دلیل در صد استفاده از اینترنت نسبت به شهرهای دیگر استان بسیار بالا است که در همین راستا دفتر پلیس فتا به زودی در آباده مستقر خواهد شد .

 

DSC_6978

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال