آخرین اخبار : 

نماز جمعه آباده و تقدیر و بدرقه گروه سرود آموزشگاه ولیعصر+تصاویر

به گزارش خبرنگار نفیرنیوز،حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی امام جمعه آباده در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه امروز ۱۳۹۶/۵/۶ با اشاره به سالروز برگزاری اولین نماز جمعه فرمود: نماز جمعه از آداب دین است و در قرآن و روایات تاکید بسیاری بر آن است، تا آن جا که یک سوره مستقل به این نام اختصاص داده شده است.

وی افزود:تریبون نماز جمعه همیشه مورد ترس دشمنان بوده است. چرا منافقین شهدای محراب را به شهادت رساندند ؟ شهید دستغیب را هنگان رفتن به نماز در ظهر جمعه به شهادت رساندند. آیا از زور بازوی آن ها میترسیدند یا روشنگری خطبای نماز جمعه آنان را به ترس وا داشته بود؟ عده ای میگویند نماز جمعه جناحی است. باید بگوییم این ها تنها بهانه ی آن ها برای شرکت نکردن در نماز است.اصلا نماز جمعه جناحی نیست.در ۵۲ هفته مسئولین تمام ادارات با گرایش ها و تفکرات مختلف قبل از خطبه ها به سخنرانی و ارائه گزارش میپردازند.

امام جمعه آباده در ادامه خطبه ها ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت گفت: محکومیت و ادامه تحریم مجلس آمریکا و واکنشی که لازم است ما و مسئولین داشته باشیم این است که تصور کنیم اگر حضرت امام زنده بود با این زیاده خواهی ها چه میکرد، و امروز نیز رهبر معظم انقلاب همان تفکر و همان خط و فریاد را دارند.بار ها تذکر داده شده است و  متاسفانه هشدار های ایشان در مورد دشمن شناسی به کار گرفته نشد.

وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس آمریکا رای داده اند که دوباره ما را تحریم کنند، مگر تحریم چیز تازه ای است ؟ ما هم میدانیم تحریم ضرر دارد و اقتصاد کشور را مختل میکند. اما کدامیک مهمتر است، دین، استقلال، عزت و شرف کشورمان باید باقی بماند یا این که جیب عده ای پر از پول شود ؟ امیدواریم مجلس نیز موضع گیری قاطعی داشته باشد .

خطیب جمعه آباده با اشاره به خباثت دشمنان اسلام و نظام اسلامی گفت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی موضع گیری قاطعی در برابر دشمنی ها علیه نظام بکند.فراموش نکنیم ما امروز هم داریم شهید میدهیم، در مجلس هم شهید میدهیم یعنی دشمن از دشمی کوتاه نیامده است .

نماز گزاران جمعه و مردم انقلابی آباده پس از پایان نماز با شعار هایی جنایات رژیم اشغالگر قدس در مسجد الاقصی و کشتار بی‌رحمانه مسلمانان در میانمار را محکوم کردند. مردم آباده در این تظاهرات شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را سر دادند و خواستار آزادی مسجد الاقصی از چنگال رژیم صهیونیستی و توقف کشتار مسلمانان در میانمار شدند.رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر دست به جنایت دیگری زد و این رژیم با تعرض به مسجد الاقصی نخستین قبله مسلمانان، نمازگزاران و جوانان فلسطینی را به شهادت رساند.

اجرای سرود های امام رضا و ضامن آهو توسط گروه سرود آموزشگاه رزم مقدماتی ولیعصر آباده در بین دو نماز  زینت بخش نماز جمعه این هفته بود. لازم به ذکر است این گروه سرود به عنوان گروه سرود برتر در هفته جاری عازم مشهد الرضا می باشد و در ایام مبارک ولادت امام هشتم شیعیان (علیه السلام) در بارگاه منور امام رضا به اجرای سرود می پردازد.اعضای این گروه سرود که بیش از ده سال به فعالیت میپردازد و حائز بسیاری از عناوین و افتخارات شده است پس از نماز جمعه مورد تشویق و تفقد امام جمعه محترم آباده قرار گرفتند .

** سجاد حکیمی، خبرنگار

انتهای پیام/

nmzj1 (1)nmzj1 (2) nmzj1 (3) nmzj1 (4)nmzj1 (5) nmzj1 (6) nmzj1 (7)nmzj1 (8) nmzj1 (11) nmzj1 (10) nmzj1 (9) nmzj1 (12)nmzj1 (13) nmzj1 (14) nmzj1 (15) nmzj1 (16) nmzj1 (17) nmzj1 (18) nmzj1 (19)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال