آخرین اخبار : 

نشست خبری در آستانه ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار در آباده

این جلسه با حضور دبیر جشنواه عمار در شهرستان آباده و جمعی از خبرنگاران در محل دفتر ماهنامه نفیر برگزار گردید.
مسعودی دبیر جلسه ، هدف از برگزاری این نشست را اطلاع رسانی به عموم مردم در خصوص آشنایی با جشنواره عمار و معرفی آن و شرایط ارسال آثار به این جشنواره اعلام نمود.
این جشنواره مردمی است و از دو بخش مسابقه و اکران فیلم در مکان های عمومی تشکیل شده است و سه موضوع در آن از اهمیت بالایی برخوردار است :
۱-پرداختن به سوژه های بومی و پتانسیل های موجود برای ساخت فیلم و مستند
۲-موضوع ایران و آمریکا در تمام زمینه ها (بی اعتمادی مردم نسبت به آمریکا ،‌ سابقه ظلم های آمریکا و …)
۳- موضوع هفتم تیر و پرداختن به جزئیات این روز
که جذب اثر در جشنواره با موضوعات مطرح شده انجام می پذیرد و جزئیات فراخوان جشنواره ها در سایت http://ammarfilm.ir/ قابل دسترسی می باشد.
وی در ادامه افزود : این اکران ها نقطه وصلی بین مخاطب و فیلم ساز یا هنرمند می باشد .
هم اکنون در شهرستان آباده حدود ۲۰ اکران کننده فیلم های عمار داریم که آن ها نیز خود زیر مجموعه هایی دارند.این فیلم ها در مکان های عمومی شامل مدارس، امام زاده ها، خوابگاه های دانشجویی، پایگاه های بسیج ، مساجد، که مهمترین ظرفیت را به دلیل وجود حلقه های صالحین دارند و حوزه های علمیه در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت .
سال گذشته درجشنواره پنجم در شهرستان آباده ۴۵۰ اکران داشتیم که شامل؛ سورمق ۳۵ اکران ، صغاد ۶۵ اکران ، بهمن ۱۰۰ اکران ، آباده ۱۵۰ اکران ، ایزدخواست ۲۰ اکران ، دهدق ۲۰ اکران ، بیدک ۳۰ اکران و خسروشیرین و محمد آباد ۲۰ اکران ، بود.
دبیر جشنواره فیلم عمار در شهرستان آباده افزود :ستادی نیز تشکیل خواهد شد به نام ستاد پاسداشت که هدف آن شناسایی ، معرفی و بزرگداشت نیروهای انقلابی زن و مرد ، فارق از هر سن و سال است که بعد از انقلاب به بوته فراموشی سپرده شده اند. در این ستاد تاکید بر روی نوع تفکر و عملکرد اشخاصی است که می توانند به عنوان الگو به جامعه معرفی شوند.
گفتنی است این جشنواره از آثار هنری در زمینه های فیلم ، گرافیک و بازی های رایانه ای جهت شرکت در بخش مسابقه استفاده خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال