واکنش شهرداری آباده به خبر برخورد با یک دستفروش

شهرداری آباده در ساماندهی دستفروشان پیشرو است

به دنبال انتشار خبری در خصوص واکنش استاندار فارس به برخورد یکی از شهرداری‌ها با دستفروشان و انتصاب آن به شهر آباده، شهرداری این شهر با ارسال جوابیه‌ای اعلام کرد که چنین رویدادی در این شهر حادث نشده و چنین موضوعی صحت ندارد.

شهردار آباده در این خصوص گفت: شهرداری آباده جزو معدود شهرداری‌هایی است که واحدی تحت عنوان سد معبر ندارد و در راستای انجام وظایف قانونی محوله، واحدی با عنوان “انضباط شهری” ایجاد کرده است.

غلامعباس زارع با یادآوری اینکه شهر آباده به داشتن مردمانی فرهنگ دوست شهره بوده است، گفت: در شهرداری همواره بر لزوم حفظ حرمت مردم و توجه و دقت در تکریم شهروندان، تاکید شده است.

زارع تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون حتی یک مورد برخورد لسانی هم بین ماموران شهرداری و شهروندان این شهر حادث نشده چه رسد به اینکه خدای ناکرده برخورد قهری و فیزیکی.

شهردار آباده خاطرنشان کرد: این شهرداری در راستای ساماندهی دستفروشان، آنان را به شکل رایگان و بدون دریافت هیچ وجهی، در بازارهای محلی و هفتگی این شهر مستقر کرده و تا حدود زیادی موضوع و معضل دستفروشی در این شهر را مرتفع کرده است.

زارع ابراز امیدواری کرد: با انعکاس داشته‌های فرهنگی شهروندان آباده و اقدامات تاثیرگذار انجام شده از سوی شهرداری این شهر در ابعاد مختلف، نسبت به رفع خدشه وارد شده به فرهنگ شهروندی در آباده اقدام شود.

 

منبع : صبح آباده

این مطلب دارد ۰ نظر