فرماندار آباده: ماموران شهرداری حرمت دستفروشان را حفظ کنند

▫محمد اسدالهی صبح دوشنبه با انتقاد از شهرداری آباده در برخورد با یک دستفروش گفت: هرگونه برخورد باید بر اساس قانون و با رعایت شان دستفروشان باشد و با دستفروشانی که برای یک لقمه نان حلال کارمی کنند نباید برخورد کرد بلکه باید آنها را ساماندهی کرد.

وی افزود: چگونه است که برخی بجای بیان واقعیت، تکذیبیه می دهند در صورتی که کارشناسان فرمانداری برای فرد مورد تعرض قرار گرفته چاره اندیشی کردند و اگر موضوع مورد توجه قرار نمیگرفت معلوم نبود که فرد چه آسیبی به خود وارد میکرد!!!

فرماندار آباده با بیان اینکه اگر این اتفاق در هر شهر دیگری رخ داده بود حداقل مسئول مربوطه از مردم عذرخواهی و با متخلفان برخورد می کرد، گفت: دستفروشان اغلب محروم و از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و باید بجای برخورد قهری از آنها حمایت شود.

اسدالهی همچنین با انتقاد از شورای شهر در عدم پیگیری و برخورد با مسئولان این رخداد، اظهار کرد: از شورای شهر که نمایندگان مردم این شهر هستند و نقش نظارتی دارند انتظار می رفت که برخورد قاطعانه ای در این خصوص داشته باشد اما متاسفانه می بینیم که در این هتک حرمت صورت گرفته از طرف مسولان شهری فقط سکوت کرده اند.

وی با اشاره به نقد استاندار فارس در این خصوص تصریح کرد: متاسفانه این اتفاق موجب شد تا چهره شهر جهانی منبت در بین مردم ایران مخدوش شود که این موضوع واکنش تند استاندار محترم فارس را نیز در پی داشته است.

فرماندار با بیان اینکه شهرداری باید مکان مناسبی برای این منظور پیش بینی کند گفت: اگر از دستفروشان حمایت و مکانی برای آنها در نظر گرفته میشد مجبور نبودند که در خیابان اصلی شهر دستفروشی کنند که با برخورد نامناسبی روبه رو شوند.

رییس شورای تامین شهرستان آباده در پایان خواستار خودداری و پرهیز ماموران شهرداری از تکرار و انجام چنین رفتاری شد.

 

منبع : صبح آباده

این مطلب دارد ۰ نظر