آخرین اخبار : 

زبان جمعیت هلال احمر زبان مهر و محبت است …

گفتگو با آرمان مسعودی؛ دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان آباده

خودتان را معرفی کنید.

اینجانب آرمان مسعودی دبیر کانون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان آباده و عضو شورای استانی دبیران کانون های دانشجویی، نجاتگر پایگاه شورجستان و پست سیار سورمق و عضو تیم های عملیاتی نجات در جاده، آوار، اسکان اضطراری و تغذیه و بهداشت و مربی اسکان اضطراری مرکز امورجوانان شهرستان آباده می باشم

arman110

 چه مدت است که با جمعیت همکاری دارید

اینجانب از سال ۱۳۹۲ ضمن آشنایی با کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر و با گذراندن دوره ۳۵ ساعته کمک های اولیه وارد جمعیت هلال احمر شدم و بعنوان دبیر کانون دانشجویی هلال احمر انتخاب و انجام وظیفه می نمایم.

چه دوره هایی را در جمعیت هلال احمر گذرانده اید

دوره کمکهای اولیه ۳۵ ساعته

مهارتهای پایه داوطلبی ۴۰ ساعته

مهارتهای پایه داوطلبی ۱۵ ساعته

دوره کارورزی سازمان جوانان ۵۰ ساعته

عمومی امداد ۸۰ ساعته

عمومی نجات ۸۰ ساعته

دوره حمایت روانی ۲۴ ساعته

دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی ۴۰ ساعته

دوره اسکان اضطراری ۲۴ ساعته

دوره تخصصی نجات در جاده ۴۸ ساعته

دوره تخصصی نجات در آوار ۴۸ ساعته

آِیا در دوره های هلال احمر تا کنون مقامی کسب نموده اید؟

درمسابقات استانی رفاقت مهر در تابستان ۹۳ مقام اول را در رشته چادر زنی کسب نمودم.

در زمینه سلامت نوروزی فعالیت داشته اید؟

بله از نوروز ۱۳۹۳ در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی با مرکز امور جوانان همکاری دارم و در این مدت همواره بعنوان ایستگاه سلامت برتر انتخاب شده ایم.

فعالیت در جمعیت هلال احمر را چگونه ارزیابی می کنید؟

زبان جمعیت هلال احمر زبان مهر و محبت و بشر دوستی و انسان مداری است . دریای نور این سازمان مردم نهاد همواره در جوش و خروش می باشد تا بتواند کمبودها، دشمنی ها، پلیدی ها را با خود بشوید و آن ها را با نیکی ها ، دوستی ها و صلح و مهربانی ها جایگزین کند. فعالیت در بخش های مختلف این سازمان مقدس روح انسان را جلا می بخشد و به زندگی شخص معنا و مفهوم می دهد.

ar2

چگونه وارد عرصه امداد و نجات شدید

با تشویق سایر دوستان نجاتگر و امدادگر از سال ۱۳۹۲ دوره های مختلف تخصصی امداد و نجات را گذراندم و در ابتدا بعنوان کشیک اداری و سپس نجاتگر پایگاه شورجستان و سورمق فعالیت داشته ام.

خاطره ای  از روزهای فعالیت در جمعیت هلال احمر  بیان کنید؟

حضور در جمع باصفای هلال احمر و سایر اعضای داوطلب محترم جمعیت سراسر خاطره می باشد . خاطرات شیرین من در حضور در پست ایمنی و سلامت نوروزی ۹۳ و در کنار دوستان عزیزم کامیاب،اشکان، مجمد جواد ایزدی نیا،محمد عابدی،محمدجواد جعفری، محمدحسین پاسیار و حضور سراسر با نشاط آقای فرخنده رقم خورده است و همواره از آن روزها بعنوان روزهای پرنشاط و شاد دوران حضورم در جمعیت یاد می کنم . هرچند حضور در جمع نجاتگران عزیر در پایگاه های سورمق و و شورجستان خاطرات زیبایی از تقابل شادی ها و غم ها را برایم بهمراه داشته است غم هایی که در صحنه های دلخراش رانندگی و سوانح و حوادث پیش آمده برای هم وطنانمان بر ذهمنمان نقش بسته و شادی هایی که از ارائه خدمت به هم نوعان در شب های سرد و یخ بندان زمستان و روزهای داغ تابستان تسلی بخش غم هایمان بوده اند.

سخن آخر…

-مسئولین محترم دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان عنایت ویژه ای به کانون دانشجویی هلال احمر و برنامه های آموزشی این کانون دارند.توفیق اینجانب در برنامه های هلال احمر مرهون همکاری های این عزیزان،تعامل موثر جمعیت هلال احمر و دانشگاه آزاد اسلامی و راهنمایی های  ریاست محترم دانشگاه، معاون محترم آموزشی، معاون محترم امور فرهنگی و دانشجویی می باشد که جا دارد از زحمات ایشان تشکر و قدردانی نمایم

ar4

از همه جوانان و نوجوانان علاقمند به فعالیت های داوطلبانه دعوت می کنم با عضویت در جمعیت هلال احمر و گذراندن دوره های امدادی در برنامه های امدادی و بشر دوستانه حضور یابند.

به عقیده سعدی، بنی آدم اعضای یکدیگر و از یک گوهرند، ازاین رو دردمندی بر غم و اندوه دیگران امری طبیعی است، زیرا آن گاه که عضوی از پیکر آدمی به درد می آید، برای عضوهای دیگر قراری نخواهد ماند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال