آخرین اخبار : 

دوره آموزشی شناخت جریان های سلفی و تکفیری در آباده برگزار شد

دوره آموزشی شناخت جریان های سلفی و تکفیری در آباده برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان آباده ، با حضور مهرابی مدیر آموزش وپرورش ، تنی چند از کارشناسان اداری و فرهنگیان ، دوره آموزشی شناخت جریان های سلفی و تکفیری ، فرق و ادیان ، دشمن شناسی درتاریخ اسلام برگزار شد.

در این دوره که با همکاری کانون بسیج فرهنگیان برگزار گردید ، حجه الاسلام والمسلمین دکتر ملک مکان عضو هیات علمی دانشگاه تهران ، حج اسلام والمسلمین دکتر همایون و دکتر سیدوکیلی از اعضای هیات علمی دانشگاه ادیان قم ،پیرامون فرق انحرافی و جریانهای سلفی و تکفیری و تاثیرات آنها بر منطقه ، مطالبی ایراد نمودند.

مهرابی در حاشیه این دوره گفت : شناخت کامل و دقیق فرق، بسیار مهم است. شناخت باید همه جانبه و دقیق باشد. اگر می خواهیم فرقه های اسلامی را بشناسیم نباید گزینشی عمل کنیم و فقط به سراغ فرقه هایی برویم که بهتر می توانیم ردشان کنیم. باید بدون پیش داوری همه فرقه های مطرح در جهان اسلام را موضوع قرار دهیم و مطالعه کنیم. حتی نباید به شناخت فرقه هایی بسنده کنیم که طرفداران بیشتری دارند.

وی همچنین افزود : بدون شک از وظایف مهم عالمان و اندیشوران، مرزبانی عقاید مسلمین و به ویژه شیعیان و پیروان مکتب اهل بیت (علیه السلام) است. بدین سبب لازم است فرقه های انحرافی و انحرافات آن ها به مردم و به ویژه نسل جوان معرفی شود و ماهیت واقعی و روند شکل گیری و رفتار فریبکارانه آن ها معلوم شده و دیدگاه های باطل آن ها نقد گردد.

8788 54646 23323 77677

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال