آخرین اخبار : 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده : جامعه به همه نوع نیروی متخصص نیاز دارد

مصاحبه نفیر با رستم پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده :
*  خلاصه ای از سوابق کاریتان را بیان کنید؟dsc_0672
از ۲۵ خرداد ماه ۹۵ در سمت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده مشغول خدمت می باشم. استادیار پایه ۱۸ و اولین عضو هیات علمی تمام وقت واحد آباده هستم و افتخار می کنم در شهر فرهنگی و ادب پرور آباده در کسوت معلمی خدمت می کنم. حسب تصمیم و صلاحیت مسولان استان مدتی در دیگر واحد های دانشگاهی استان نیز بصورت مامور انجام وظیفه نمودم .مسولیت بسیج اساتید واحد های صفاشهر و زرقان در زمان ماموریت در آن واحد ها نیز از دیگر افتخارات این حقیر است.
* آیا رشته های دانشگاه آزاد اسلامی آباده ارتقا پیدا می کند؟
قطعا در برنامه میان مدت این واحد دانشگاهی افزایش رشته های تحصیلی از اولویت اول برخوردار است و نمونه بارز آن پذیرش دانشجو برای اولین بار در مقطع دکترای تاریخ و زبانشناسی است که حاصل پیگیری ما و همکارانمان در سال ۹۳ بود که امسال به نتیجه رسید و هم اکنون این دو رشته به رشته ها و مقاطع تحصیلی واحد آباده افزوده شده است.
دیگر رشته های در دستور کار عبارتند از: دکترای آموزش زبان انگلیسی، کارشناسی ارشد: حقوق تجاری- اقتصادی بین الملل، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خصوصی، مهندسی هسته ای گرایش پرتو پزشکی، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک و گرایش بیوالکتریک، کارشناسی ارشد برنامه ریزی مدیریت آموزش محیط ریست و کارشناسی روانشناسی نیز از دیگر رشته ایی هستند که در برنامه پیگیری تصویب قرار دارد.
لازم به ذکر است انتخاب و گزینش این رشته ها با توجه به نیازسنجی داوطلبین و توانمندی وترکیب کادر هیات علمی واحد و بعضا با دعوت از اساتید مدعو صورت پذیرفته است.

* آیا رشته های دانشگاه آزاد واحد آباده با توجه به بازار کار ساماندهی شده اند؟
پاسخ مناسب که بتواند حق مطلب را ادا نماید بسیارمفصل است و به متغییر های زیادی از جمله نگاه نسل جدید، برخی مسایل سیاسی- اقتصادی و تصمیمات کلان کشور که برآن مترتب است بستگی دارد،  لیکن نظر شخصی اینجانب این است که تمام رشته های تحصیلی برای تعالی نظام آموزش عالی لازم و ضروریست و جامعه به همه نوع نیروی متخصص نیاز دارد، معهذا با توجه به نگاه صنفی و اقتصادی و معیشتی، برخی رشته ها با بی مهری و عدم استقبال مواجه شده است. در سیاست گذاری های مدیریتی این دانشگاه، استقبال و علاقه داوطلبین برای ادامه تحصیل بعنوان مولفه های اصلی در راستای درخواست و تصویب رشته مد نظر بوده است. نمونه های زیادی از دانش آموختگان همین دانشگاه در بسیاری از رشته ها در مقام استادی، مدیریتی، راهنمای توریست، مترجم، پرستاران زبده و کارمندان عالی رتبه بوده است.
* ارتباط دانشگاه آزاد با سایر مراکز آموزش عالی آباده در  چه سطحی است؟
واحد های دانشگاه آزاد اسلامی همواره ارتباط کاری آموزشی-پژوهشی و گاهی مالی و دانشجویی مناسب داشته و دارند. واحد ها با توجه به رسالت ارتقای سطوح مختلف کاری خود زیر نظر استان و سازمان حرکت می کنند و عملا تحت نظارت سازمان فعالیت خود را گسترش می دهند. لذا ارتباطات همیشه سالم و متعادل بوده است.البته باید اذعان داشت که در بسیاری از موارد به لحاظ راه اندازی دیگر موسسات آموزش عالی، موازی کاری هایی صورت میپذیرد. انشاا… با اتخاذ تدابیر فنی و علمی از سوی سازمان های ذیربط در امور آموزش عالی کشور این رویه نیز برطرف خواهد شد.

*  برای آینده این دانشگاه چه برنامه ای دارید؟
تفکر استراتژیک در برنامه آینده این دانشگاه عبارتند از تعالی امر آموزش از لحاط کیفی و کمی در ابعاد کلاسی، تدریس و آموزش و پژوهش و همچنین تسهیلات رفاهی و با نگاه ملی و فرا ملی جهت مشارکت در امر همایش و سمینار داخلی و همچنین حرکت به سمت راه اندازی مرکز رشد و یا مشارکت با مرکز رشد شهرستان آباده، راه اندازی شرکت های دانش بنیان با توجه به توانمندی دانشگاه و ادامه برگزاری دوره های آموزش های تخصصی کاربردی کوتاه مدت( هم اکنون در حال برگزاری این دوره ها هستیم) پر انرژی و پرتوان فعالیت های دانشگاه را پیگیری می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال