آخرین اخبار : 

چنـد کشتـه کافـی اسـت ؟

در پی راه اندازی جاده جدیدی که شهرستان آباده را دور می زد! و با اعتراض زیادی از طرف مردم و صنف های مختلف همراه بود ، این جاده سرانجام با گذشتن از دور آباده به نزدیکی پلیس راه رسید و در تقاطعی جالب به جاده اصلی ملحق شد.
از مزایای این جاده جدیدالاحداث می توان به کاهش تصادفات و خطرات ناشی از ماشین های سبک و سنگین عبوری و مسافر از وسط شهر و همچنین تسهیل در امر حمل و نقل و کاهش بار ترافیکی در آباده اشاره کرد اما با گذشت زمان این جاده رویایی به یکی از نقاط حادثه خیز در محور اصفهان شیراز مبدل شده و تصادفات بسیاری در این تقاطع اتفاق افتاده است و از طرفی روشنایی قابل قبولی نیز در طول مسیر این جاده از ابتدا تا انتهای مسیر وجود ندارد و این خود خطر بزرگ دیگری است.

SONY DSC
موضوع را از مسئولین امر پیگیر شدیم که ماحصل آن را در ادامه می خوانید ؛
فرماندار آباده :
این جاده با توجه به حجم ترافیک در ایام نوروز چند سال پیش راه اندازی شد و به بهره برداری رسید.و ایمنی آن با نصب چراغ ها و سرعت گیر ها تا حد زیادی تامین شد و در ابتدای کار آمار تصادفات را پایین آورد اما این درمان واقعی نبوده است.این تقاطع نیاز به زیرگذر و روگذر یا همان تقاطع غیر همسطح دارد که مطالعات آن انجام شده و به دنبال تایید اعتبار ملی و استانی جهت تکمیل این پرو‍ژه هستیم که به زودی با سفر وزیر محترم راه و شهرسازی این امر محقق خواهد شد.
رئیس اداره راه و شهرسازی آباده :
کمربند جدید الاحداث آباده با توجه به نیاز شهرستان به بهره برداری رسید و در این راه تلاش و هماهنگی های زیادی صورت گرفت. احداث یک تقاطع غیر همسطح که قطعا باعث کاهش تصادفات در محورهای شریانی می شود در این نقطه ضروری است و نامه نگاری ها جهت دریافت بودجه انجام شده است و در صورتی که بخشی از این هزینه از طریق مسئولین شهرستان تامین شود بخش دیگر آن توسط وزارت تامین
می گردد و مشکل این تقاطع مرتفع خواهد شد.در مورد روشنایی این مسیر نیز اعتبارات دولتی تخصیص داده شده است که در حال آماده سازی و نصب چراغ ها و امکانات مورد نظر در طول مسیر هستیم که مقداری نیاز به زمان دارد.
کارشناسان پلیس راه :
هر مسیر بر اساس اولویت دارای نقاطی است که از لحاظ خطر آفرینی به عنوان نقاط حادثه خیز شناخته می شوند.
در محدوده شهرستان آباده حدود هفت نقطه حادثه خیز داریم که تقاطع جاده جدید الاحداث کمربندی یکی از آنها
می باشد.این جاده به دلیل سازماندهی کردن و مدیریت عبور و مرور ، برای  مدت کوتاهی توانست میزان تصادفات را کاهش دهد اما در دراز مدت خود به یکی از نقاط خطر تبدیل شده است. از آن جایی که سیستم روشنایی محور آباده به شیراز در محدوده شهرستان آباده  دچار کمبود می باشد ، افزایش تعداد برج های نوری  در این منطقه ضروری است و همچنین استفاده از علائم و روشنایی و شبرنگ بر روی تمام تجهیزات و امکانات نصب شده کمک شایانی به کاهش تصادفات در این محور اصلی می کند.با توجه به موقعیت جغرافیای شهرستان آباده و ترانزیتی بودن جاده ، خطرات ریز و درشتی رانندگان را تهدید می کند که در راس این خطرات تقاطع جاده کمربندی جدید الاحداث و جاده اصلی است که
می بایست جزو اولویت های کاری مسئولین قرار بگیرد.
با توجه به پیگیری های انجام شده از سوی خبرنگار نفیر،  روند رفع مشکلات روشنایی کمربند جدید الاحداث و همچنین تقاطع خطرناک این جاده ، در کمبود بودجه متوقف شده و تا عید امسال مرتفع نخواهد شد و تنها راه رفع آن خودیاری مردم و سرمایه داران دلسوز شهرستان،شهرداری و معدن خاک نسوز استقلال آباده می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال