آخرین اخبار : 

خطبه های نماز جمعه آباده (۱۱ تیر ۹۵) : محصول رفاه طلبی و عافیت طلبی ، پرورش مرفهین بی درد است

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه آباده، نماز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان پس از راهپیمایی روز قدس، در مصلی مسجد جامع آباده با شکوه خاصی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی ضمن قدرانی از حرکت عظیم مردم غیرت مدار و روزده دار شهرستان آباده در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، گفت: فلسطین مسئله اسلام است و عده ای که روز قدس را یک حرکت سیاسی صرف می نامند و با توجیه اینکه فلسطین با شعار و مشت های ما به دامان اسلام برنمی گردد، در این حرکت عظیم شرکت نمی کنند، همراهان دشمن هستند.

خطیب نماز جمعه آباده با انتقاد از سیاسی صِرف نشان دادن روز قدس توسط عده ای فریب خورده گفت: حرکت روز قدس یک دستور اسلامی است و مصداق آن در آیات قرآن آمده است.

وی رفاه طلبی، فساد در زمین، بهانه جویی، تحریف کلام حضرت موسی، تهمت به خداوند را از معایب قوم بنی اسرائیل ذکر کرد و گفت: مهمترین خصوصیت یهودیان صهیونیست، کینه ورزی با مومنان است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی محصول رفاه طلبی و عافیت طلبی را پرورش مرفهین بی درد دانست و گفت: وجود مرفهین بی درد، جامعه را به سمت بی تفاوتی، وابستگی و سلطه پذیری می برد و این نقطه مقابل اسلام ناب و انقلابی است.

امام جمعه آباده در خصوص صله ارحام با خویشاوندانی که اسلام را به مسخره می گیرند و اهل انجام واجبات دینی نیستند، گفت: قطع رحم با چنین خویشاوندانی به صلاح است چرا که هم سفره شدن با چنین رحمی بر ما و نسل ما تاثیر سوء می گذارد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی اهمیت دادن به غذای فکری فرزندان را از اولویت های خانواده ها عنوان کرد و گفت: چرا خانواده ها اجازه می دهند فرزندانشان به راحتی از شبکه های ماهواره ای که غالبا توسط بهائیان نجس تر از نجس هدایت می شوند، استفاده کنند و غذای مسموم و ضد دین در فکر آنان تزریق کنند؟

وی از اعتیاد به عنوان یکی از چهار بحران امروز دنیا یاد کرد و گفت: متاسفانه در کشور ما سن اعتیاد به دبستان ها کشیده شده که بسیار نگران کننده است و می طلبد خانواده ها دقت زیادی براعمال فرزندانشان داشته باشند.

خطیب نماز جمعه آباده به سلب تابعیت از شیخ عیسی از روحانیون برجسته شیعه در بحرین اشاره کرد و ضمن محکومیت این اقدام رژیم آل خلیفه گفت: این اقدام قطعا برای این رژیم  منحوس هزینه گزافی به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان را یکی از ننگین ترین اقدامات آمریکا عنوان کرد.

وی با قدردانی از حرکت خودجوش طلاب در برپایی نمایشگاه فرهنگی در پارک شهر و ترویج آموزه های دینی، گفت: این اقدامات خود جوش تاثیرات خوبی در اجتماع دارد و نباید دست کم گرفته شود.

خطیب نماز جمعه آباده ادامه داد: طلاب فاضلی که پای کار آمدند و سختی کار را در این روزها به جان خریدند، هر کدام می توانند یک شهر را مدیریت کنند.
امام جمعه آباده در پایان بر ضرورت صرفه جویی در مصرف آب تاکید کرد و از شهروندان خواست تا هشدار کم آبی را جدی بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال