آخرین اخبار : 

خطبه های نماز جمعه آباده – ۴ تیرماه ۹۵

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه آباده، حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی در ادامه مبحث احسن العمل، مروری بر شناخت دین یکی از ضروریات زندگی هر مسلمان دانست و گفت:  بدلیل خرافات، سلیقه هها،دولت ها روی آیینه دینمان گرد و غبار می افتند پس لازمه است دین را گرد گیری کنیم.
* امام جمعه آباده یکی از وظایف ما در قبال دین را شناخت ومعرفت عمیق آن عنوان کرد و افزود: متاسفانه اشتغال به این امر مهم در زندگی ما کمرنگ شده و از طرف دیگردشمنان اسلام  بین دین و خانوداده های ما بخصوص فرزندانمان فاصله انداخته اند.

* خطیب نماز جمعه آباده شناخت دین، پاسداری از دین، اجتناب از سستی و غلو در دین را از وظایف یک مسلمان عنوان کرد و در خصوص پاسداری از دین گفت: در روز عاشورا حضرت ابوالفضل علیه السلام می فرمایند: من آمده ام از دین و امامم دفاع کنم نه بخاطر دفاع از برادرم  که در خطر بوده  دست به شمشیر برده ام و این اهمیت پاسداری از دین را بیان می کند.

* وی امر به معروف و نهی از منکر را اصلی ترین مظهر پایداری از دین عنوان کرد و با ابراز تاسف از کمرنگ بودن این فریضه در جامعه خاطرنشان کرد: شاید نمازمان را بخوانیم و خمس و زکات بدهیم اما واقعا چقدر امربه معروف می کنیم؟

* حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی امربه معروف را همگانی و مختص همه مکان ها و زمان ها عنوان کرد و افزود: متاسفانه در جامعه امروز خود ما، کسانی که پای ماهواره درس ها و آموزه های بلاد کفر را یاد میگیرند و فردا در جامعه اسلامی تحویل می دهند، در واقع همرنگ کفارند، اگر بفهمند!

* امام جمعه آباده دیدندارانی که در قبال اجرای مظاهر دین سستی می کنند را مقصر و گناهکار دانست و گفت: اگر دیندار هستیم و سستی به خرج دهیم ، مقصریم چون دین را سست معرفی کرده ایم.

* وی ادامه داد: برای ما زشت است کالاهای کشورهای خارجی به بهترین شکل و کیفیت ساخته شوند ولی کالاهای داخلی ما، حرفی برای گفتن نداشته باشند این یکی از نمونه های سستی در دین است درحالی که محکم کاری و کار با کیفیت انجام دادن، تاکید دین اسلام است.

* موسوی خراسانی اجتناب از مبالغه و غلو در دین را یکی دیگر از وظایف فرد مسلمان ذکر کرد و تصریح کرد: دینمان را از آنچه که هست بالاتر معرفی نکنیم که یکی از مصادق آن نیز در مورد غلو درشان حضرت علی علیه السلام است.

* خطیب نماز جمعه آباده با اشاره به لیالی قدر، بر درک این شب ها تاکید کرد و از همگان خواست تا برادران و خواهران دینی خود را در این شب ها دعا کنند، چرا که به اجابت نزدیک تر است.

* امام جمعه آباده در قسمت دوم خطبه های خود به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص کنترل حقوق های گزاف برخی مدیران دولتی اشاره کرد و گفت: متاسفانه مدیران اینچنینی به آبروی اسلام و انقلاب لطمه می زنند و این گونه مسایل هجمه به آبروی کشور است و مدیران صادق کشوری نیز زیر سوال می روند.

* وی دریافت این گونه حقوق ها و مزایا را که در حد کار و تلاش یک مدیر نیست، دزدی از بیت المال مسلمین عنوان کرد و گفت: مسئولین دستگاه های مرتبط نیز در شهرستان شروع به بررسی کنند و با  چه کسانی که بیش از حد حقوق و مزایا دریافت می کنند، برخورد قاطع شود.

* خطیب نماز جمعه آباده ضمن هشدار در خصوص کم آبی شدید شهرستان، بر صرفه جویی در مصرف آب تاکید کرد و گفت: متاسفیم که می شنویم مردم شهرستان آباده  چهار برابر استاندار جهانی آب اسراف می کنند، در حالی که اسراف بشدت دراسلام مذمت شده است.

* وی اسراف در آب را باعث باطل بودن غسل و وضو برشمرد و تصریح کرد: اسراف آب در واقع تضییع حقوق دیگران است و این گونه است که با آب غصبی وضو و غسل انجام می شود.

* حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی حادثه دلخراش تصادف سربازان و جان باختن بسیاری از جوانان وطن را تسلیت گفت و بر ایجاد تغییرالت در ناوگان مسافربری جاده ای تاکید کرد.

* وی با تشکر از زحمات دستگاه قضایی و خدمتگزاران این نهاد در شهرستان آباده، هفته قوه قضائیه تبریک گفت.

* ارائه گزارشی اجمالی از عملکرد ستاد عتبات عالیات شهرستان آباده، گرامیداشت سالگرد شهادت جانبازشهید حاج علی اکبر شمشیری نیز از دیگر نکاتی بود که امام جمعه آباده به آن اشاره نمود.

* همچنین به مناسبت هفته قوه قضائیه، دادستان آباده سخنران پیش از خطبه ها بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال