آخرین اخبار : 

خطبه های نماز جمعه آباده – ۲۸ خرداد ۹۵

سید حسن موسوی خراسانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه آباده در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان داشت :

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه آباده، خطیب نماز جمعه این هفته شناخت دین را یکی از احسن العمل ها ذکر کرد و با اشاره به اینکه دین همزاد انسان است گفت: دین را خراب کرده اند که فطرت انسان ها تمایلی به دین پیدا نمی کنند در صورتی که اصل آن را باید از قرآن و نهج البلاغه گرفت و به عبارت دیگر دینداری فطری است اما چون با برخی خرافات عجین شده دین گریزی را به وجود آورده است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی دین را نیاز عالی درونی انسان در کنار دو نیاز شخصی و اجتماعی ذکر کرد و افزود: دین را باید از وحی یا همان خدا و پیامبران که معصوم از دروغگویی بودند باید گرفته شود و اگر به دین عقلایی و انسانی تکیه کنیم، مانند قانون های اساسی بشری بارها باید تغییر کند که نشان از عدم شناخت کافی انسان است.

امام جمعه آباده در ادامه به علل های دین گریزی اشاره کرد و با برشمردن سه عامل تفسیر غلط از دین، عمل ناقص به دین و تاثیر محیط آلوده اظهار داشت: بعضی از ما دین را غلط و همراه با خرافات تفسیر رو معرفی می کنیم که قطعا انسان تحصیلکرده امروز آن را نمی پذیرد.

وی افزود: عملکرد خراب خود ما که نماز می خوانیم و غش در معامله می کنیم، و به اسم دین ربا میدهیم، نیز از عوامل گریز دین است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی  در قسمت دیگری از سخنان خود به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: اینکه رهبر انقلاب با جرات به آتش زدن برجام در صورت پاره کردن آن از طرف مقابل اشاره میکند، نشان از غیرت یک انقلابی است.

وی با انتقاد از دریافت حقوق های نجومی تصریح کرد: مدیرانی که حقوق ماهیانه نجومی دریافت می کند، مگر این آقایان ماهیانه چقدر خرج زندگیشان است؟ مگر این پول ها از کجا می آید؟

امام جمعه آباده با تاکید بر ضرورت اقدام سریع دستگاه های مسئول در این زمینه گفت: این عدالت نیست که جایی عده ای هزینه سحری و افطاری را ندارد ولی عده ای مفت خور اینگونه به بیت المال دست اندازی داشته باشند.

خطیب نماز جمعه آباده با انتقاد از عملکرد دولت گفت: اینکه مردم را انقدر به برجام سرگرم کنند، کار خوبی نیست، مقام معظم رهبری بارها فرمودند آمریکا قابل اعتماد نیست.

وی از مناسبت های پیش رو به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: این روز را به عنوان روز مارزه، ایثار و شهادت نیز نامگذاری  کرده اند و هم اکنون بسیاری از جوانان این مرز و بوم در حال مبارزه با اشرار و قاچاقچیان هستند که شهدایی نیز در راه تقدیم می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین در پایان سخنان خود با اشاره به وقایع اخیر شورای شهر آباده و ضمن تاکید بر دامن نزدن و تحلیل نکردن این موضوع، نتیجه را معطوف حکم به دستگاه قضایی دانست و از همگان خواست همدیگر را در ایام قدر دعا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال