آخرین اخبار : 

افتتاح مرغداری ۳۰ هزار قطعه ای و طرح آبیاری تحت فشار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آباده در آئین افتتاح این دو طرح محمدرضا زارع فرماندار آباده طی سخنانی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در ماه مبارک رمضان و تبریک  هفته جهاد کشاورزی گفت: در بخش کشاورزی امکان اشتغالزایی بسیاری وجود دارد که با مدیریت صحیح ، همدلی و همکاری  امکان استفاده از این فرصت ها افزایش می یابد .

وی بر همکاری همه دستگاههای متولی در  بهره وری از ظرفیتهای بالای منطقه در امر دامپروری صنعتی، مرغداری و صنایع تبدیلی خصوصاً فراوری لبنیات و احداث واحدهای تولیدی کوچک در این زمینه تأکید نمود و افزود: آنچه در درجه اول برای ما اهمیت دارد این است که در راستای منویات مقام معظم رهبری و در سالی که مزین به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است بتوانیم با همفکری و همکاری در زمینه کشاورزی ودامداری که از ارکان مهم اقتصادی کشور است گامهای مؤثری را برداریم.

یعقوبی مدیریت جهاد کشاورزی نیز با ارائه توضیحاتی در خصوص این دو طرح گفت: امروز ما شاهد افتتاح یک واحد مرغداری ۳۰ هزار قطعه ای با اعتباری بالغ بر ۱۵میلیارد ریال و در زمینی به مساحت ۱۲ هزار متر مربع و همچنین طرح آبیاری تحت فشار با اعتباری بالغ بر ۲۸۰۰ میلیون ریال در زمینی به مساحت ۵۵ هکتار  هستیم. امید است که بتوانیم با توسعه و مدیریت صحیح کشاورزی شهرستان گام مؤثری را در جهت اقتصاد مقاومتی برداریم.

قابل ذکر است شهرستان آباده با دارا بودن یک میلیون رأس دام سبک وسنگین و تولید سالیانه ۱۶ هزار تن گوشت قرمز مقام دوم استان و ۱۷۶ واحد مرغ گوشتی و تولید سالیانه ۱۴ هزار تن گوشت سفید مقام سوم استان را داراست.

187_5 187_6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال