آخرین اخبار : 

زارع فرماندار شهرستان آباده : بخش کشاورزی موتور و محرک اولیه رشد اقتصادی است

بمناسبت هفته جهاد کشاورزی مدیریت و جمعی از کارکنان جهادکشاورزی آباده، رؤسای ادارات منابع طبیعی، تعاون روستائی،امور عشایر و دامپزشکی با فرماندار دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آباده، در این دیدار محمدرضا زارع فرماندار آباده طی سخنانی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در ماه مبارک رمضان و تبریک هفته جهاد کشاورزی به بیان اهیت موضوع کشاورزی پرداخت و گفت: کشاورزی که به‌وسیله آن مواد غذائی جامعه تهیه میشود به جهت اهمیتی که دارد، یکی از پسندیده‌ترین کارهاست و شغل پیامبران الهی می‌باشد و به همین سبب در تمام ادیان الهی یک شغل مقدس شناخته شده‌است و آبادکردن زمین که خواسته خداوند متعال است در اسلام مورد امر قرار گرفته است. بخش کشاورزی به دلیل گستردگی و پیوند های قوی با سایر بخش های اقتصادی ، به عنوان موتور و محرک اولیه رشد اقتصادی عمل می نماید.

فرماندار امر آموزش و ترویج در جهاد کشاورزی را بسیار مهم دانست و افزود: توجه به حرفه بومی آب در آبیاری و اجرای روش های نوین آبیاری و تغییر الگوی کشت از عوامل تأثیر گذار در توسعه بخش کشاورزی است.. وی ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد یکساله جهادکشاورزی آباده از زحمات مدیریت، معاونین و کارکنان این دستکاه تقدیر نمود.

مهندس مجید یعقوبی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آباده با اشاره به ۲۱ تا ۲۷ خرداد هفته جهاد کشاورزی به ارائه گزارش مختصری از عملکرد یکساله مجموعه جهاد کشاورزی پرداخت و گفت: شهرستان آباده با دارا بودن ۵۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی زیر کشت ، سالانه ۳۴۰ هزار تن محصولات کشاورزی و ۶۶ هزار تن محصولات باغی تولید و به بازار ارائه می نماید.

وی به طرحهای قابل افتتاح در این هفته اشاره کرد و افزود: سیستم آبیاری تحت فشار در سطح ۶۰ هکتار و مرغداری ۳۰ هزار قطعه ای گوشتی ازجمله این طرح هاست.

یعقوبی برگزاری همایش تشکل های بخش کشاورزی و تجلیل از تولید کنندگان برتر با حضور مسئولین استانی ، دیدار با ائمه جمعه و فرماندار، دیدار با خانواده معظم شهدای جهاد و تجلیل از ایشان، بازدید از چند طرح کشاورزی و بررسی مشکلات ایشان را از جمله برنامه های این هفته دانست.

گفتنی است شهرستان آباده با دارا بودن یک میلیون رأس دام سبک وسنگین و تولید سالیانه ۱۶ هزار تن گوشت قرمز مقام دوم استان و ۱۷۶ واحد مرغ گوشتی و تولید سالیانه ۱۴ هزار تن گوشت سفید مقام سوم استان را داراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال