آخرین اخبار : 

خطبه های نماز جمعه ۲۱ خرداد ماه ۹۵ (هفته اول ماه مبارک رمضان)

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه آباده، اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان به امامت حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی در مصلای مسجد جامع آباده برگزار شد.

خطیب نماز جمعه آباده در ادامه سلسله بحث های “احسن العمل” به مسئولیت پذیری اشاره کرد و گفت: انسان یک موجود انتخابگر است بین عقل و شهوات و همین باعث ایجاد مسئولیت وی شده است.

وی با بیان اینکه خداوند در مسیر تکامل انسان تابلوهای راهنما (پیامبران الهی) را قرار داده است خاطرنشان کرد: عدم رعایت قوانین و احکام الهی نوعی مسئولیت گریزی است که متاسفانه انسان های ظاهر بین و فریب خورده دچار آن می شوند.

امام جمعه آباده با اشاره به حدیثی از حضرت علی علیه السلام در مورد قیمت انسان، گفت: قیمت انسان ها بهشت است و اگر به کمتر از آن خود را بفروشیم خسران واقعی شامل حالمان می شود.

وی ادامه داد: فردای قیامت ما در مقابل اعضا و جوارح خود نیز مسئول هستیم و در توقفگاه مسئولین، برای تمام نافرمانی ها جواب پس بدهیم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی شناخت و معرفت نسبت به معبود را مقدمه عبودیت ذکر کرد و گفت: در دعاهای مختلف ماه رمضان بر این معرفت تاکید شده است و اگر شناخت پیدا کردیم، درست عمل می کنیم و عبادت خداوند مستلزم تحقیق و شناخت واقعی است.

خطیب نماز جمعه آباده در بخش دیگری از سخنان خود به عملیات دو نوجوان فلسطینی در قلب سرزمین های اشغالی اشاره کرد و گفت: دو جوان فلسطینی غوغایی در جهان استکبار به پا کرده اند و آن ها را به وحشت انداخته اند و نشان دادند ادعاهای طاغوت های زمان طبل توخالی بیش نیست.

وی زورگویی و اعمال فشار را از شاخصه های دشمنان و مستکبران دانست و تصریح کرد: اگر در مقابل زورگویی دشمنان سر تعظیم فرود آوریم باید بنده آن ها باشیم و الحمدالله امروز حزب الله، مردم فلسطین و مظلومان عالم در مقابل این زورگویی ها ایستادگی کرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی خراسانی به گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: اگر بچه های جهاد به اشرافیگری بیفتند هدف اصلی فراموش می شود در حالی که امروز جهادکشاورزی بیشترین حضور را صحنه داشته باشد.

وی ادامه داد: روحیه بچه های جهاد سازندگی روحیه انقلابی گری بود و امروز همین توقع نیز از عزیزان می رود.

خطیب نماز جمعه آباده گفت: محیط زیست جزء انفال و نعمتی برای همه انسان هاست و مراقبت از آن وظیفه همه ماست.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی ضمن تاکید در برخورد با مظاهر روزه خواری در ملا عام و هتاکان ماه رمضان، از عملکرد دستگاه های قضایی و انتظامی شهرستان تشکر کرد.

امام جمعه آباده در پایان با اشاره به میزبانی شهرستان آباده از طلاب تازه مسلمان شده از کشورهای مختلف آمریکای لاتین گفت: الحمدالله امروز صدای عدالتخواهی اسلام به ممالک مختلف دنیا رسیده و حضور این عزیزان در این شهرستان ثمره خون شهدا و مجاهدت ها و ایستادگی های دیروز ملت ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال