آخرین اخبار : 

خطبه های نماز جمعه ۱۴ خرداد ۹۵

خطیب موقت نماز جمعه آباده:
مهم ترین شاخص انقلاب اسلامی ایران، که امام برای آن قیام کرد، حاکمیت اسلام ناب محمدی است

نماز جمعه این هفته آباده به امامت امام جمعه موقت، حجت الاسلام والمسلمین نورالدینی برگزار شد.

خطیب نماز جمعه این هفته آباده که پیرامون شکر گزاری نعمت های الهی سخن می گفت،  یکی از سخت ترین کارهای بندگان را شکر نعمت های الهی عنوان کرد و  اظهار داشت: بعضی از علمای علم اخلاق معتقدند شکر نعمت های الهی امکان ندارد. زیرا شکر هر نعمتی مستلزم شناخت آن نعمت است و شناخت نعمت نیز خودش شکری جدا می طلبد.

حجت الاسلام والمسلمین نوالدینی با اشاره به حدیثی از وجود مقدس پیامبر اسلام (ص) در خصوص ناتوانی بندگان در شکر گزاری تصریح کرد: بر اساس فرموده رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم، همین که بنده ای بفهمد نمی تواند شکر نعمت ها را بجا بیاورد، همین شکر است.

حجت الاسلام والمسلمین نورالدینی شناخت وظیفه را یکی از مهمترین نعمت ها در همه این فراز و نشیب های زمان ذکر کرد گفت: گاهی شکر نعمت های الهی به صبر و پایداری و مقاومت است.

وی در شکرگزاری لسانی و تسبیح را یکی از مظاهر ظاهری شاکر بودن دانست و اظهار داشت: شکر گذاری زبانی یکی از مظاهر شکر است. اما  شکر واقعی آن است که نعمت های الهی را در راه رضای خدا بکار بگیریم.

امام جمعه موقت آباده با اشاره به سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شناخت و حفظ راه و منش امام خمینی (ره) را راه آسیب ناپذیر شدن انقلاب ذکر کرد و گفت: مهم ترین معیار انقلاب اسلامی ایران، که امام برای احیای آن قیام کرد، حاکمیت اسلام ناب محمدی بود.

وی در تشریح اسلام ناب محمدی و مقایسه آن با اسلام آمریکایی گفت: ظلم ستیزی، عدالت خواهی، مجاهدت، طرفداری از محرومان و پا برهنگان، مدافع حقوق مستضعفین، شاخصه های اسلامی بود که امام برای حاکمیت آن قیام نمود و این اسلام در مقابل اسلام آمریکایی کاخ نشینی، تشریفاتی، اسلام بی تفاوت نسبت به سرنوشت جامعه قرار دارد.

خطیب نماز جمعه آباده با اشاره به تلاش تمام عیار دشمنان برای براندازی انقلاب اسلامی به یکی از مصداق های آن اشاره کرد و گفت: امروز رئیس خزانه داری آمریکا به کشورهای مختلف سفر می کند و به رهبران آن ها رشوه می دهد که با ایران قطع رابطه کنند.

وی انتخاب مقام معظم رهبری از سوی مجلس خبرگان در همان روز رحلت امام خمینی (ره) را نشان از بصیرت بالای اعضای خبرگان ذکرد کرد و گفت: بعد از رحلت حضرت امام همه دشمنان و رسانه هایشان بسیج شدند تا کار انقلاب را تمام شده جلوه دهند که خبرگان با بصیرت بالا، و راهنمایی شخص امام، مقام معظم رهبری را برگزیدند.

امام جمعه موقت آباده به روز جهانی محیط زیست در ۱۵ خرداد اشاره کرد و گفت: خداوند برای استقرار موجودات در این کره خاکی، محیط مادی مناسبی را فراهم نموده است، اما امروز متاسفانه محققان مدعی تخریب محیط زیست توسط بشر هستند.

وی با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان در هفته جاری، گفت: ان شا الله خداوند توفیق درک این ماه را به همه ما عنایت بفرماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال