آخرین اخبار : 

جمع‌آوری بیش از ۱۵ میلیون ریال صدقه در جشن میلاد امام زمان(عج) در آباده

امیر باوندپوری از اجرای طرح جمع‌آوری صدقه برای سلامتی امام زمان (عج) در عید نیمه شعبان در این شهرستان و جمع‌آوری ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال خبر داد و از همکاری حوزه امام صادق (ع) و پلیس‌راه این شهرستان در اجرای این طرح قدردانی کرد.

وی در بیان اهمیت پرداخت صدقه به روایات اسلامی اشاره کرد و عنوان داشت: صدقه‌ای که انسان با قصد قربت از مال خود پرداخت می‌کند موجب جذب منفعت و دفع بلا می‌شود.

باوندپوری بابیان اینکه در جامعه امروزی فقر نیاز به ساماندهی و سازمان‌دهی دارد و یکی از عواملی که می‌تواند در بهبود و درمان فقر در جامعه مفید و مؤثر باشد پرداخت صدقه است به برنامه‌ریزی‌های کمیته امداد برای جمع‌آوری و توزیع صدقه اشاره کرد و ادامه داد: پرداخت، جمع‌آوری و استفاده هدفمند و اثربخش صدقات در جامعه در راستای توانمندی فقرا و رفع نیاز آنان می‌تواند اثرگذار باشد.

مدیر کمیته امداد آباده خاطرنشان کرد: با بررسی نهادهای حمایتی، کمیته امداد در جمع‌آوری کمک‌های مردمی به‌ویژه صدقات تلاش می‌کند تا صدقات مردم به‌صورت منظم، سازمان‌ یافته، هدفمند و اثربخش صرف محرومان و نیازمندان شود.

وی یکی از موفقیت‌های کمیته امداد را مشارکت مردمی در راستای فقرزدایی، ترویج فرهنگ انفاق، احسان و عمق بخشیدن به روحیه تعاون، نیکوکاری و ایجاد همبستگی‌های اجتماعی بیان کرد.

این مسئول در پایان سخنان خود با تقدیر از همراهی همیشگی مردم خیر و نوع‌ دوست آباده با کمیته امداد امام خمینی(ره) در یاری‌ رساندن به محرومان و نیازمندان، کمک‌های بیشتر آنان برای ایجاد بستر ازدواج برای جوانان نیازمند، تعمیر منازل مددجویان، ایجاد اشتغال پایدار، پرداخت کمک‌ هزینه درمانی، تحصیلی و… به محرمان و کمک به تحصیل ۳۹۰ دانش‌آموز و ۱۷۰ دانشجوی زیرپوشش کمیته امداد این شهرستان را خواستار شد.

گفتنی است هم‌اکنون ۱۴ هزار و ۱۰۰ مشترک فعال صدقات در سطح شهرستان آباده وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال