آخرین اخبار : 

مجمع عالی بسیج چیست ؟

به دنبال برگزاری انتخابات مجمع عالی بسیج در ماه گذشته جهت تبیین بیشتر این مجمع و کارکردهای آن و مجموعه های مرتبط با آن گفتگویی داشتیم با سرهنگ آرزم ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه آباده ؛

– در مورد مجمع عالی بسیج توضیحاتی بفرمایید؟

 مهم ترین برنامه های بسیج در سال ۸۹ به بعد دو نیرو تشکیل مجمع هایی تحت عنوان های شهرستانی،استانی و سازمان بسیج بوده است. که همه در طول هم هستند و یک هدف را دنبالمی کنند و این هدف همانا اجرای فرمان مقام معظم رهبری در تمام ابعاد و استفاده از ظرفیت نخبگان بسیجی و بعضا غیر بسیجی می باشد.در این مجموعه ها هر بسیجی بر اساس توانایی هایش صاحب نظر است برای مثال بسیج جامعه های پزشکی، طلاب ، محلات ، دانش آموزی، کارمندی، کارگری و… هرکدام در تخصص خود صاحب نظر هستند. زیرساخت اصلی مجمع های بسیج اتاق های فکری بود که در رده های مختلف بسیج تشکیل شد که در آن نظرات تجمعی در قالب یک فردورزی جمعی، بانکی از اطلاعات و راهکارها را تشکیل داد که هدف اصلی آن رفع مشکلات و ایجاد رضایتمندی بیشتر در مردم بود.این اتاق فکرها زمینه ای شد برای ایجاد شوراهایی تحت عنوان شورای عالی قشر که در آن تمام نظرات طبقه بندی و مدیریت شد و در نتیجه کارگروه هایی از دل این شورا استخراج شد که هرکارگروه فعالیت های مربوط به خود را دسته بندی، فشرده ازی و مدیریت می کند. این کارگروه ها عبارتند از: اجتماعی، فرهنگی، دفاعی، امنیتی، بانوان، سلامت، اقتصاد، علمی – پژوهشی و تلفیقی که با زمانبندی فصلی و یا ماهانه در قالب مجمع عالی بسیج تشکیل جلسه می دهند که این مجمع نظرات را در جامعه و بین مردم به صورت عملی اجرا خواهند کرد.

آیا مجمع بسیج نتایج قابل لمسی در جامعه داشته است؟

 روند تشکیل این مجمع دو سال بوده است و اهداف آن به صورت میان مدت و بلند مدت در نظر گرفته شده است که مسیری هدفمند را دنبال می کند به همین دلیل در کوتاه مدت شاهد نتایج محسوسی نخواهیم بود با این حال از سال ۹۱ تاکنون روند مدیریت برمشکلات شهرستان جزو اولویت هابوده است که برخی کارکردها در قالب طمع های اقتصادی جواب گرفته اس و برخی در قالب کارگروه اجتماعی و رفع مشکلات و معزلات به ثمر نشسته است.

-کاندیداهای مجمع طبق چه فاکتورهایی انتخاب می شوند؟

ریاست مجمع معمولا از افرادی انتخاب می شوند که در شهرستان بتوانند همگرایی ایجاد کنند و در بین مردم و مسئولین مقبولیت داشته باشند همچنین بازوی اجرایی داشته باشن تا بتوانند در جامعه هدف، تاثیرگذار باشند که در انتخابات چندروز پیش مجمع در شهرستان آباده از بین حدود ۲۵ نفر که حائز شرایط بودند ، سه نفر به عنوان کاندیدای ریاست مجمع انتخاب شدند. در لایه های بعدی و پایین تر رئیس دوم و بازرسین از بین افرادی انتخاب می شوند که توسط شورای عالی قشر معرفی شده بودند.

 -دلیل استقبال پرشور بسیجیان و ادارات از انتخابات مجمع بسیج را چه عاملی می دانید؟

به نظر بنده دلیل استقبال ، خروجی مصوباتی است که برای مجمع تعیین شده است. موضوع هدفمندی بخشی بوده که قبلا کمتر به پرداخته شده، و اینکه ما بعد ازمدتی شامل تغیر قابل لمسی در جامعه خواهیم بود که همین عوامل یک حس رقابت را در بین کاندیداها ایجاد کرد که عامل استقبال در انتخابات بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال