آخرین اخبار : 

معدن سنگ‌آهن نگین خان‌خوره آباده دوباره راه اندازی شد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آباده از فعالیت مجدد معدن سنگ‌آهن نگین خان‌خوره این شهرستان پس از وقفه ۱۵ ماهه خبر داد.

خلیل سلیمان‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آباده در حاشیه بازدید از معدن سنگ‌آهن نگین خان‌خوره که با حضور مدیرعامل، رئیس هیأت‌مدیره و مدیر بخش معدن گروه سرمایه‌گذاری وفاق صورت گرفت از فعالیت مجدد معدن سنگ‌آهن نگین خان‌خوره این شهرستان پس از وقفه ۱۵ ماهه خبر داد.

وی بابیان اینکه بخش عمده سنگ‌آهن استخراج‌شده از معدن سنگ‌آهن نگین خان‌خوره در کارخانه‌های سیمان کاربرد دارد، عنوان داشت: در سال ۹۴ با توجه به کاهش تقاضا برای سیمان تقاضا و قیمت سنگ‌آهن استخراجی این معدن و سایر معادن مشابه به‌شدت کاهش یافت به‌طوری‌که ازنظر اقتصادی ادامه فعالیت معدن امکان‌پذیر نبود اما با تمهیدات انجام‌شده، این معدن در سال جاری فعالیت خود را شروع کرده است.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت آباده با اشاره به اینکه هنوز مشکلات عمده معدن سنگ‌آهن نگین خان‌خوره در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در زمینه نقدینگی وجود دارد مساعدت دستگاه‌های اجرایی و در رأس آن‌ها سیستم بانکی و اداره امور مالیاتی برای تداوم فعالیت این معدن را خواستار شد.

سلیمان‌پور با اشاره به ظرفیت‌های معدنی موجود در سطح این شهرستان، از کم‌رنگ بودن نقش معدن در شاخص‌های اقتصادی کشور انتقاد و بر لزوم درایت و برنامه‌ریزی برای اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل جدی و مناسب برای برجسته کردن نقش بسزای معدن در اقتصاد تأکید کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آباده با تأکید بر همدلی و تلاش برای حل مسائل و مشکلات بخش معدن در سریع‌ترین فرصت ممکن تصریح کرد: با حمایت از بخش معدن و احداث صنایع جانبی علاوه‌بر ایجاد ارزش‌افزوده بیشتر می‌توان بستر لازم برای بروز توانمندی‌های معدنی شهرستان را فراهم کرد.

سلیمان‌پور در پایان سخنان خود با اشاره به اقدامات مؤثری که در آباده در بخش معدن صورت گرفت از تولید سالانه ۲۷ میلیون مترمربع انواع کاشی و سرامیک، یک‌هزار و ۵۰۰ تن چینی‌آلات بهداشتی و یک‌هزار و ۵۰۰ تن انواع سرامیک‌های صنعتی در این شهرستان خبر داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال