آخرین اخبار : 

از ۱۵ تا ۳۱ اردیبهشت قبض جریمه در آباده صادر نمی شود

سرهنگ دوم اسماعیل زراعتیان  با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” ، اولین اقدام پلیس را مبارزه با کالای قاچاق ذکر کرد و افزود: هر چند در سال گذشته کشفیات زیادی در مقوله قاچاق کالا در شهرستان آباده داشتیم، اما امسال اقدامات این مجموعه تشدید شده و به صورت هفتگی گزارش عملکرد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان در این زمینه را محضر مردم ارائه می کنیم.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آباده با بیان اینکه امسال سعی ما بر کاهش ۲۰ درصدی جرائم در این شهرستان است گفت: در همین راستا طرح هایی را برنامه ریزی کرده ایم و اصلی ترین طرح نیز آموزش شهروندان می باشد.
وی از اجرای طرح ترافیکی جدید در راستای سیاست های تبیین شده در زمینه فرهنگ سازی پلیس در شهرستان آباده خبر داد و گفت: به منظور تبیین و فراگیر شدن فرهنگ بستن کمربند ایمنی در خودروها و استفاده از کلاه ایمنی استاندارد توسط راکبان موتورسیکلت، از تاریخ ۱۵ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه هیچ گونه قبض جریمه ای برای این دو تخلف صادر نمی شود و به ازای آن بروشورهای آموزشی در اختیار متخلفان قرار خواهد گرفت و به نوعی اتمام حجت با این اشخاص خواهد بود.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آباده ادامه داد: قطعا پس از سپری شدن این مدت، برخوردهای پلیس راهنمایی و رانندگی با راکبان فاقد کلاه ایمنی استاندارد و رانندگانی که از کمربند ایمنی استفاده نمی کنند به شدت و بدون اغماض پیگیری می شود.
وی افزود: طی این دوره افسران راهنمایی و رانندگی با حضور در دبیرستان ها آموزش های لازم را به دانش آموزان می دهند.
سرهنگ زراعتیان فرهنگ سازی در خصوص قوانین و مقررات را مختص دوره خاصی ندانست و اظهار داشت: قطعا آموزش و هشدارهای پلیس به منظور حفظ سلامت و امنیت در جامعه است و در سراسر سال ادامه خواهد داشت.
وی همچنین به نحوه برخورد با متخلفین رانندگی نیز اشاره کرد و گفت: خودرو ها و موتور سیکلت های متخلف مدت طولانی تری نسبت به گذشته توقیف می شوند و یکی از شروط آزادی وسیله نقلیه، گذراندن یک دوره آموزشی خواهد بود.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آباده در پاسخ به این سوال که “چرا در طرح هایی پلیس اقدام به توقیف و جمع آوری موتور سیکلت های پارک شده در معابر و فاقد راکب می کند؟” نیز گفت: بر اساس قانون پارک کردن موتورسیکلت در معابر به عنوان سد معبر تلقی می شود و خلاف قانون است و قانون این اجازه را به ما داده است که اقدامات لازم را انجام دهیم.
وی با بیان اینکه امسال کلیه موتورسیکلت های فاقد پلاک ملی توقیف می شوند نیز گفت: در حال حاضر طرح احداث پارکینک ویژه موتورسیکلت را در شورای ترافیک شهرستان مطرح کرده ایم و در این خصوص در حال رایزنی هستیم.
زارعتیان در پایان از مردم فرهنگی شهرستان آباده خواست به آموزش ها و تذکرات پلیس نگاه ویژه ای داشته باشند و ناهنجاری ها و موارد خلاف را با پلیس ۱۱۰ در میان بگذارند.

خبرنگار/ رسول اقلیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال