آخرین اخبار : 

افزایش اختلافات در هیات مدیره معدن خاک نسوز استقلال آباده

هنوز یکماه از اخراج ۴۰ تن از کارگران یکی از مجتمع های تولیدی وابسته به معدن خاکنسوز استقلال آباده است که اکنون زمزمه هایی از بروز اختلافات عمیق در بین اعضای هیات مدیره این شرکت سهامی عام شنیده می شود.

به گزارش آباده نما، از ابتدای سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، خبرهای ناخوشایندی از بزرگ ترین بنگاه اقتصادی شهرستان آباده به گوش می رسید، از رکود شدید بازار فروش محصول گرفته تا نارضایتی پرسنل در دریافت حقوق و عیدی و توزیع ناعادلانه بار و نهایتا اخراج ۴۰ کارگر.

اما هنوز یکماه از  اخراج ۴۰ تن از کارگران یکی از مجتمع های تولیدی وابسته به شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده به بهانه تعدیل نیرو نگذشته است که اکنون زمزمه هایی از بروز اختلافات عمیق در بین اعضای هیات مدیره این شرکت سهامی عام شنیده می شود.

بر اساس برخی شنیده ها اختلاف بوجود آمده در موضوع سوء استفاده مالی می باشد که متاسفانه طی تماس با یکی از اعضای هیات مدیره، وی فعلا ترجیح داد چیزی نگوید!

هیات مدیره فعلی که ظاهرا با هدف تغییرات مثبت و افزایش بهره بری و نهایتا ارتقاء مدیریت معدن پس از ختلافات شدید بین اعضای شورای شهر و حواشی فراوان انتخاب شده بودند، امروز نه اینکه کاری از پیش نبرده اند، تصمیم مصرانه شورای شهر در انتخابشان را نیز زیر سوال برده اند.

اعضای هیات مدیره ای که اما و اگرهایی در خصوص قانونی بودن حضورشان در این سمت وجود دارد، با عملکرد خود، نارضایتی کارگران، کامیون داران و پرسنل خود را موجب شده اند.

حوالی ۲۰ اسفند ماه ۹۲ ، با نظر اکثریت اعضای شورای شهر، کلید تغییر هیات مدیره شرکت تهیه و و تولید خاک نسوز استقلال آباده که شهرداری آباده سهامدار عمده آن است، با نیت اصلاح امور، استفاده از نیروی متخصص زده شد. و پس از حاشیه های فراوان ایت تغییرات عملیاتی شد و هیات مدیره جدید سکاندار بزرگترین بنگاه اقتصادی شهرستان آباده شد.

پس از فراز و فرود های فراوان و حاشیه ساز شدن یکی از اعضای هیات مدیره و رد صلاحیت تخصص وی از سوی سازمان بورس پس از دو سال! و همچنین استعفای یکی پس از دیگری اعضای هیات مدیره و تغییر رئیس شورای شهر آباده، زمزمه ها برای برگزاری مجمع عمومی و انتخاب هیات مدیره جدید قوت گرفت که طبق معمول با حاشیه ها همراه بود.

تلاش تعدادی از اعضای شورای شهر به عنوان تصمیم گیران امور شهردار در عدم برگزاری مجمع عمومی و نهایتا اخلال در برگزاری مجمع و موکول شدن آن به آینده هم نتوانست مانع انتخاب هیات مدیره این شرکت شود.

*وقتی که شورا مشکلات مالی شرکت استقلال را می بیند، وظیفه دارد با انتخاب حسابرس قانونی و مورد تایید شورا ورود کند و مشکل را بررسی نماید و موارد مخالف قانون را پیگیری نماید.

این تغییرکه ظاهرا به عنوان اصلاح و رونق اقتصادی معدن از آن یاد می شد ولی در پشت پرده همیشه بازی های سیاسی را دنبال می کرد و امروز نه تنها گره ای از مشکلات این شرکت سهامی عام باز نکرد، هر روز آن را با چالشی جدید روبرو کرده، چالش هایی که امروز معدن استقلال آباده را به مصاف با بحران نزدیک کرده است.در مصاحبه ای که یکی از اعضای شورای شهر در آبان ماه ۹۴ با آباده نما انجام داده بود آمده است: «طبق بند سه ماده ۷۱ قانون شوراها نظارت بر حسن اجرای امور شهرداری و کلیه سازمان ها وشرکت های وابسته به عهده شورای شهر است.

وی افزود: وقتی که شورا مشکلات مالی شرکت استقلال را می بیند، وظیفه دارد با انتخاب حسابرس قانونی و مورد تایید شورا ورود کند و مشکل را بررسی نماید و موارد مخالف قانون را پیگیری نماید.

عضو شورای اسلامی شهر آباده در خصوص تحت فشار قرار دادن شهردار نیز گفت: وظیفه شورای شهر نظارت بدون تعارف، مستمر و جدی بر عملکرد شهرداری می باشد.»

هرچند بعد از تغییرات هیات مدیره، خبری از حسابرسی به موارد مخالف با قانون شنیده نشده، اما امید است با توجه به چنین اظهارتی، صدایی از شورای شهر آباده برآید!

حال این پرسش مطرح است آیا این وقایع، نشان از مشکلات مدیریتی در شهرستان آباده است و آیا شورای شهر آباده که تا پایان سال باید با سمت خود خداحافظی کنند می توانند گونه ای دیگر با این مشکلات برخورد و آن را مدیریت کنند؟

پایگاه تحلیلی خبر آباده نما، پاسخگو بودن هر یک از مسئولین مربوطه در این زمینه را به عنوان مطالبه مردم، پیگیری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال