آخرین اخبار : 

قهرمـان شیـر بچه های کیـک بوکسیـنگ

چند سالی است که خبرهایی از گوشه و کنار شهر به گوش می رسد که یک ورزشکار آباده ای مقام های قابل توجهی در مسابقات ورزشی کسب کرده که این باعث افتخار تمام همشهریان و حتی هموطنان خواهد بود. این لذت و افتخار زمانی چند برابر خواهد شد که مطلع می شویم خردسالان این خطه علیرقم سن کم و امکانات محدود، مدال های استانی و حتی کشوری کسب می کنند و نام آباده را در بیش از پیش در ورزش زبانزد می کنند.v v
امیر  اسماعیل جعفری ورزشکار پنج ساله آباده ای است که در رشته ورزشی کیک بوکسینگ مبارزاتی مدال های ارزشمندی را کسب کرده است.
علی ذاکری مربی امیر اسماعیل می گوید :
امیر اسماعیل پسری بسیار باهوش و مستعد و علاقه مند به ورزش رزمی است. در حال حاضر آموزش های ما در دو سطح عمومی و تخصصی است که به دلیل سن کم، او در کلاس های عمومی آموزش می بیند.
در سطح عمومی دو سبک سمی کنتاکت و لایت کنتاکت آموزش داده می شود و ضربه هایی که به حریفشان می زنند از کمر به بالا است و خیلی محکم نیست، اما از شش سالگی به بعد توانایی شرکت در کلاس های تخصصی را خواهد داشت .
امیر اسماعیل از شاگردانی است که در هر دو سبک مقام کسب کرده است.در سال ۹۳ و ۹۴ در مسابقات شهرستانی رده سنی ۴ تا ۸ سال مدال طلا کسب نمود . سال ۹۴  در مسابقات شیر بچه های کیک بوکسینگ ایران (در تهران) در رده سنی ۴ تا ۸ سال در سبک لایت مقام طلا و در سمی نقره را کسب نمود.
این ورزش ترکیبی از کاراته غیر کنترلی و بوکس می باشد و به همین دلیل ایمنی ورزشکار حرف اول را می زند که در این راستا اول امکانات لازم جهت امنیت و سلامت(ضربه گیر ، کلاه و …)  فراهم می شود.این ورزش رزمی افزایش آمادگی جسمانی ، افزایش ضریب هوشی ، عکس العمل سریع ، نشاط و تمرکز و انضباط را برای ورزشکار فراهم می کند.
تفاوت سبک سمی و لایت در این است که در سمی به اولین ضربه امتیاز می دهند اما در لایت به بیشترین تعداد ضربه امتیاز می دهند .
مادر امیر اسماعیل: امیر دو سال است که ورزش می کند.من همیشه دوست داشتم پسرم یک ورزشکار بشود اما نمی دانستم چه ورزشی! و چون پیشرفت بچه های این رشته را در سطح شهرستان دیده بودم امیر اسماعیل را به کلاس ورزش رزمی بردم و خودش هم به این ورزش علاقه زیادی نشان داد .جالب است بگویم که امیر اسماعیل پسری بسیار خجالتی و کم رو بود و حتی برای سلام کردن در جمع نمی آمد اما بعد از این مدت که به ورزش مشغول شده رفتارش خیلی تغییر کرده است تا حدی که برای مسابقات به تهران رفت و با اعتماد به نفس بالا مقام طلا کسب کرد. هر چند من همراهش بودم اما قبل از ورزش چنین اعتماد به نفسی نداشت .با توجه به نتایجی که من در فرزندم دیده ام ورزش اگر از سن پایین شروع شود تاثیرش به مراتب بیشتر از سنین بالاست چون در بچه نهادینه
می شود و از طرفی وقتی مشغول ورزش و سرگرمی سالم باشند به دنبال چیز دیگری نمی روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال