آخرین اخبار : 

مبارزه با موادمخدر تنها وظیفه دستگاه قضا و نیروی انتظامی نیست

هشتمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آباده با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری و دیگراعضای شورا در برگزار شد.
به گزارش نفیرنیوز و به نقل از روابط عمومی فرمانداری آباده ،معاون فرماندار آباده در این جلسه با بیان اینکه ایران کریدور انتقال مواد مخدر از افغانستان به سایر کشور ها است، اظهارداشت:در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مواد مخدر در کشور افغانستان تولید و به دیگر نقاط جهان انتقال داده می شود.
صفری باتاکید بر اینکه مبارزه با موادمخدر تنها وظیفه دستگاه قضا و نیروی انتظامی نیست،اظهار کرد:برای موفقیت در مبارزه با مواد مخدر،علاوه بر مسئولان، ارباب جراید و مطبوعات ، مردم نیزباید احساس مسئولیت کنند.
وی با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر یکی از مسائل مهم اجتماعی جامعه امروزی ما را تشکیل می دهد،تاکیدکرد:کوتاهی دراین امر دامن‌گیر تک‌تک آحاد جامعه و خانواده ها خواهد شد وبدون تردید منجر به خشکیده شدن ریشه خانواده‌ها می‌شود، پس نباید به راحتی از کنار آن رد شد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری آباده درادامه ازمدارس و دانشگاه‌ها به عنوان مهم‌ترین کانون سوداگران مرگ برای ضربه زدن به نسل جوان یاد کرده و افزود: برگزاری نمایشگاه ها ،کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی و افزایش آگاه‌سازی نسل جوان ونوجوان ازمضرات موادمخدر توسط اساتید مربوطه باید مورد توجه جدی دست‌اندرکاران آموزش قرار گیرد.
دراین جلسه هر یک از اعضا گزارشی از اقدامات انجام شده و همچنین نظرات و برنامه های خودرا در زمینه مقابله ،پیشگیری و درمان بیان نمودند.
ایجاد اتاق فکر جهت آگاهی بخشی به افراد ۱۲ تا ۱۸ ساله در خصوص عواقب استفاده از مواد مخدر و برگزاری نشستهایی با حضور ائمه جمعه، شهرداران، شوراهای اسلامی و معتمدین مردمی در شهرهای تابعه از مهمترین تصمیمات جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال