آخرین اخبار : 

اساس احداث باغ سالم انتخاب نهال سالم است

به گزارش نفیرنیوز؛ مدیرجهادکشاورزی شهرستان آباده با بیان اینکه نهال های استاندارد در نهالستانهای مجوزدار تولید می‏ شود، گفت: تولید کننده نهال در قبال مشخصات مندرج در شناسه متعهد بوده و در صورت اثبات مغایرت ملزم به جبران خسارت وارده به خریدار است.
مجید یعقوبی افزود: دو واحد تولید نهال در شهرستان آباده با تولید انواع نهال ها از جمله انار، انگور، بادام ، آلو ،هلو، شلیل و انواع سیب درختی و گردو فعالیت دارند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان افزود: این نهالستان ها با نظارت مؤسسه ثبت و گواهی بذر و نهال و کمیته فنی نهال استان اقدام به تولید نهال می‏ کند و روی نهال تولیدی آنها ، برچسب مشخصات نصب شده است که در واقع شناسنامه نهال محسوب می‏ شود.
یعقوبی بیان داشت : نهال سالم و استاندارد دارای اصالت بوده و عاری از آفات و بیماری است .
وی به کشاورزان توصیه کرد برای جلوگیری از خسارات احتمالی و اطمینان از استاندارد بودن نهال از نهالستانهای مجوز دار نهال تهیه کنند.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان آباده تصریح نمود: قبل از احداث هر باغی باید بهترین گونه و رقم درختان سازگار با شرایط منطقه را شناسایی و انتخاب کنیم.
یعقوبی افزود: رقم انتخاب شده را از نظر سازگاری با شرایط آب و هوایی،کیفیت آب و خاک،مقاوم بودن به آفات و بیماریها مورد توجه قرار گیرد و بهتر است در این خصوص با کارشناسان مجرب مشاوره انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال