آخرین اخبار : 

مراسم سی و چهارمین سالگرد شهادت شهید کریمی برگزار شد+ زندگی و وصیت نامه

به گزارش پایگاه خبری نفیرنیوز، مراسم سی و چهارمین سالگرد شهادت شهید کریمی، عصر پنجشنبه ۱۳۹۷/۷/۱۹ در گلزار شهدای شهرستان آباد برگزار شد.

این مراسم با حضور خانواده شهدا و عموم مردم و توسط خانواده شهید کریمی و کانون عاشورائیان منتظر برگزار شد.

 

 

قسمتی از زندگینامه و وصیت نامه بسیجی شهید محمدتقی کریمی را در ادامه می خوانیم.

 

اسفند ماه سال ۱۳۶۳ روزهای پایانی آخرین فصل زندگی محمد تقی بود.
روزهایی که شاید هیچکس فکرش را هم نمیکرد، بهاری که طبیعت انتظار آن را می کشید محمد تقی را نبیند! بهاری که هجده سال پیش از آن، سومین روز دومین ماهش محمد تقی را به پدر و مادر هدیه داده بود و حالا آخرین روزهای زمستان، او را برای همیشه با خود میبرد…
سومین فرزند خانواده از زمان تولد، تفاوت هایی با برادرانش داشت.
نوزاد پرده رو، برای خانواده خوش یمن و به قول مادربزرگش نظر کرده بود!
سختی زندگی در روستا (دهدق) لابه لای کودکی هزار رنگ محمدتقی که باهمه ی بازیگوشی درسش را هم میخواند، گم شده بود. مهر عجیبی به مادر داشت، کافی بود مادر “آخ” بگوید تا محمد تقی آب هم دستش بود زمین بگذارد و دنبال دارو و درمان او باشد. پسر مادری خانواده قد میکشید و بزرگ میشد، پسری که نمی توانست خستگی کارهای گاها طاقت فرسای پدر را هم ببیند و سبیل پشت لبش که سبز شد، در نقاشی ساختمان هم سررشته پیدا کرده بود.
هیاهوی شیرین روزهای انقلاب و شور فعالیت های فرهنگی _ سیاسی آن روزها، به نوجوانی محمد تقی گره خورده بود!
طبعاً متین بود. ساده میگشت و خیلی از توقعات هم سن و سال های خودش را نداشت اما پای اعتقاداتش که می افتاد لحظه ای آرام نمی گرفت و از خیلی از بزرگترهای اطرافش هم جلوتر بود.
جلسات تفسیر قرآن، مراسمات مذهبی، نماز جمعه و جماعت و سخنرانی های سیاسی همه و همه معرفت و عشق به دین خدا را ذره ذره در کام تشنه ی او می ریخت و جانش را سیراب میکرد.
شروع جنگ برای محمدتقی ۱۴ ساله ای که جسم کوچکش قفسی شده بود برای روح بلند او، آغاز بی قراری بود تا آنکه بالاخره در نخستین ماه های سال ۱۳۶۲، پس از گذراندن دوره آموزشی سپاه، راهی جبهه شد.
دومین روز آبان سال ۱۳۶۲، بسیجی کم‌سن و سالی که تعداد روزهای حضورش در جبهه به مراتب بیشتر از مرخصی هایش بود،به خدمت مقدس سربازی درآمد.
حالا دیگر او “پاسدار وظیفه محمد تقی کریمی _ اعزامی از شیراز_ گردان ۴۱۷ یا مهدی” بود.
“زمستان” سال ۱۳۶۳ آخرین فصل زندگی محمد تقی بود. فصلی که در بیست و ششمین روز آخرین ماهش، محمد تقی در عملیات بدر و در شرق دجله برای همیشه “بهاری” شد و دیدار دوباره ی او با پدر و مادر و برادرانش را به ۱۲ سال بعد موکول کرد.
۱۲ سال بعد، یعنی سال ۱۳۷۵ این بار هم زمستان…
کسی چه میداند؟!
حتما سری هست
در بهار ِ آمدنش
در زمستانی که آسمانی شد
و در زمستانی که چند تکه استخوان قنداق پیچ شده ی او آغوش مادر بیتابش را آرام کرد…

 

بخش هایی از وصیت نامه شهید محمد تقی کریمی :
سلام بر سیدالشهدا، حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) وارث تمامی انبیاء و سلام بر شهدای عاشوراهای مکرر تاریخ در تمامی کربلا های زمین
بار خدایا! پروردگارا!
میدانی که برای لقاء تو به جبهه آمده ام، امیدم جز وصل تو نیست و تو دست رد بر سینه ی امیدواران نمی زنی و آنان را می خوانی.
بار الها!
به درگاهت شکر میکنم که سعادت حقیقی را نصیبم کردی وبا حسینیان همراهم نمودی و مرا به جبهه راه دادی. هم نوای مجاهدان قرارم دادی و از تفکرات و تخیلات بیهوده رهانیدی و از ظلمت به نور رهنمون ساختی.
برادران و خواهرانم!
هر چه که روزها و لحظه ها می گذرد، مسولیت ما سخت تر می شود. بنده به عنوان برادر حقیر شما عرض میکنم که تا آخرین قدرتی که دارید برای اسلام عزیز کوشش کنید که ما هر چه داریم از اسلام است. نگذارید دست غیر مسلمان در کشور ما دخالت کند و محکم و استوار و با استقامت باشید.
دوستان عزیزم!
حتی یک لحظه هم نگذارید جبهه های حق علیه باطل خالی بماند. چرا که خوب میدانید این انقلاب چگونه پیروز شد…با کشته شدن علی اکبر ها و علی اصغر ها و حبیب بن ظاهر ها…
نکند که بی تفاوت بنشینید و دنیا را بر آخرت ترجیح دهید که همانا دنیا زندان مومن و آخرت بهشت اوست.
نکند در رختخواب ذلت بمیرید که حسین (علیه السلام) در میدان نبرد جان داد.
برخیز که آهنگ سفر باید کرد
در صحنه ی عشق، ترک سر باید کرد
اینک که به جز خدا کسی با ما نیست
مردانه ز موج خون گذر باید کرد.
ومن الله توفیق
والسلام علی عبادالله الصالحین
برادر کوچکتان محمد تقی کریمی

روحش شاد و یادش گرامی و راهش پر رهرو باد…
انتهای پیام/۱۱۴۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال