آخرین اخبار : 

مرکز توانبخشی بیماران مزمن روان شمال فارس در آباده افتتاح شد

به گرارش پایگاه خبری نفیرنیوز، مرکز توانبخشی بیماران مزمن روان شمال فارس در آباده افتتاح شد.

مدیر کل بهزیستی استان فارس، چهارشنبه در آیین افتتاح مرکز یاد شده در آباده بیان داشت: این اداره کل بیش از ۹۰ درصد از خدمات خود را به بخش خصوصی واگذار کرده و با افتتاح این مرکز ۱۰نفر شامل روان پزشک، روان شناس، مددکار، کار درمان، مربی هنری و مربی ورزشی مشغول به کار شدند.
مرتضی موسی همچنین با اشاره به راه اندازی کارگاه تولیدی برای زنان سرپرست خانوار زیر پوشش اداره بهزیستی شهرستان آباده گفت: در این کارگاه بیش از ۱۵ نفر از زنان سرپرست خانوار در رشته های مختلف نظیر خیاطی، پرورش زالو، تولید پوشاک و پوشال فعالیت می کنند.
موسوی در ادامه بیان کرد: برای ایجاد این کارگاه تولیدی، ۹۰۰ میلیون ریال هزینه شده که بخشی از آن را اداره کل بهزیستی فارس و مابقی را خیران تامین کرده اند.
موسوی با بیان اینکه بهزیستی یک سازمان دانش محور است، افزود: بیش از ۱۷۰ فعالیت در سازمان بهزیستی انجام می شود و خدماتی که این نهاد به جامعه ارایه می کند بسیار متنوع است.
مدیرکل بهزیستی استان فارس ادامه داد: عمده خدماتی که این اداره کل هم اینک در شیراز مرکز استان ارایه می کند در شهرستان آباده هم عرضه می شود و ساکنان این شهرستان می توانند مشکلات خود در حوزه بهزیستی را از طریق این نهاد در آباده پیگیری کنند.
موسوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر در عرصه آسیب های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مشکل داریم به دلیل عدم توجه به حوزه فرهنگ است زیرا اگر این مهم اصلاح شود به تبع آن بسیاری از امور سامان خواهد یافت.

فرماندار شهرستان آباده هم در این آیین بیان داشت: اشتغال و تامین مسکن، مهمترین نیاز و دغدغه افراد زیر پوشش بهزیستی است و بر اساس قانون، بخشی از ردیف های استخدامی دستگاه ها باید به معلولان اختصاص یابد.
محمد اسداللهی افزود: باید همگان و به ویژه مسئولان ذی ربط توجه داشته باشند که معلولان، بخش مهمی از جامعه هستند که نباید آنان را به حال خود رها کنیم.
وی افزود: دولت به تنهایی قادر به تامین منابع مالی برای حل مشکلات نیازمندان جامعه نیست و در این زمینه نیاز به همیاری و جذب کمک های مردمی داریم و امیدواریم خیران در این عرصه مشارکت بیشتری داشته باشند.
اسداللهی، پیشگیری از بروز معلولیت ها و آسیب های اجتماعی را از عمده وظایف سازمان بهزیستی دانست و بیان کرد: با توجه به گسترش اعتیاد، طلاق، خشنونت های خانوادگی و فرار از منزل، برای کاستن از این مشکلات برنامه ریزی همه جانبه بسیار حائز اهمیت است و این سازمان در این حوزه پیشگام بوده است.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال