آخرین اخبار : 

جنگل دکل ها در خیابان آیت ا… سعیدی!!

به گزارش نفیرنیوز ؛ چهارمین دکل مخابراتی در حالی در محله مسجد موسی ابن جعفر(ع) در حال نصب است که ساکنین این محله از نصب حتی یک دکل در این منطقه ناراضی بوده اند !!
ساکنین خیابان های آیت ا… سعیدی، حافظ ، دهخدا و عاشورا، نسبت به بی توجهی مسئولین به خطراتی که امواج مخابراتی بر روی انسان دارد معترض هستند.
گفتگــوی برخــــی ساکنیـــن محلــــه با خبرنگارصداوسیمای فارس در آباده :
«آقای لطفی یکی از ساکنین محله می گوید چند مدرسه در این محدوده است اگر به ما رحم نمی کنند حداقل به بچه های مظلوم رحم کنند.آقای خلیفه از ساکنین این محله می گوید چند سال قبل اولین دکل را نصب کردند .آن زمان هم هرچه طومار نوشتیم کسی به دادمان نرسید. بانوان این محله هم معترض بودند آنان می گفتند: مسئولینی که مجوز نصب این دکل ها را داده اند آیا حاضرند خانواده خود را در این محله ساکن کنند؟
هیات امنای مسجد موسی بن جعفر (ع) نیز ضمن اعتراض بیان داشتند: با توجه به تراکم منازل و جمعیت زیادی که در این منطقه ساکن هستند چرا باید چهار دکل مخابراتی را اطراف ما نصب کنند!!؟ فرزندیکی از ساکنین آمد جلو وگفت: آقای خبرنگار به مسئولین بگویید خدا وکیلی حاضرید فرزندان خود را در چنین محله ای به مدرسه بفرستید؟
فروردین از دیگر ساکنین قدیمی محله گفت: باید اسم محله ما را به محله دکلهای مخابراتی تغییر نام دهند!»
چند سالی است که در زمینه خطرات امواج الکترومغناطیسی بحث های فراوانی شده است و اذهان مردم را درگیر خود کرده است.
مطالعات علمی نشان داده دکل های BTS که در مناطق مسکونی تعبیه شده اند، امواج الکترومغناطیسی فراوانی را از خود ساطع می کنند که این امر می تواند موجب بروز مشکلات برای ساکنانی که در میدان مغناطیسی تاثیر گذار این امواج زندگی می کنند، شوند.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی جلساتی که در گذشته با وزیر ارتباطات داشت اعلام کرد که این دکل ها به هیچ عنوان برای سلامتی انسان خطری ندارند.
داوود زارعیان، مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت : تمام دستگاه های ذیریط از جمله سازمان انرژی اتمی، وزارت بهداشت و کارشناسان مختلفی که در این حوزه فعالیت کرده اند، اعلام کردند که دکل های مخابراتی خطری برای مردم ندارند.
از سوی دیگر اکثر متخصصان مغز و اعصاب بر این باورند که هر چند میزان تشعشعات این ایستگاه‌ها اندک هم باشد، اما به مرور در معرض قرار گرفتن دایم در مقابل این تشعشعات می‌تواند تاثیرات بسیار منفی بر بدن افراد بگذارد.
دکتر محمد اسماعیل اکبری فوق تخصص جراحی غدد و سرطان در دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی در مصاحبه ای که چندی پیش با خبر آنلاین داشت، تاکید کرد: « دکل های تلفن همراه سرطان زا هستند.»
همچنین استاد برق و مخابرات دانشگاه فردوسی در گفتگویی اظهار کرد: امواج‌ الکترومغناطیس فرکانس‌های مختلفی دارند و با توجه به شدت فرکانس‌ها می توان فعالیت امواج‌ را ارزیابی کرد. افرادی که برحسب کار روزانه‌ خود مجبورند در محل نزدیک با دکل‌های مخابراتی قرار بگیرند، سلامتی خود را در درازمدت از دست می‌دهند و با این وجود هنوز برای تشعشع امواج دکل های مخابراتی اقدامی صورت نگرفته است.بر اساس تحقیقی که در مجله نوروتوکسیکولوژی منتشر شد، مشخص شد که ۵/۲۳ درصد افراد در معرض تابش امواج دکل های موبایل، به سردرد و مشکلات خواب دچار شده بودند. ۷/۲۱ درصد افراد از افسردگی رنج می بردند و ۸/۱۸ درصد به سرگیجه مبتلا شدند. ولی گروهی که در معرض تابش این امواج قرار نگرفتند، کمتر از نیمی از این علایم را داشتند.
اداره غذا و دارو (FDA) گزارش کرده است که تابش امواج الکترومغناطیسی تلفن های همراه دمای بدن را بالا می برد و منجر به آسیب های بافتی بدن می شود. چشم ها و بیضه ها، مهم ترین اندام هایی هستند که بیشترین آسیب پذیری را به دلیل افزایش دمای بدن خواهند داشت.بر اساس این تحقیقات مشخص شد که افراد با فاصله ۳۰۰ متری از دکل های مخصوص تلفن همراه به مشکلاتی مانند خستگی، سردرد و مشکلات خواب دچار شدند و افرادی که در فاصله ۱۰۰ متری از این دکل ها زندگی می کردند علاوه بر مشکلات حافظه به مشکلاتی مانند تحریک پذیری، افسردگی، سرگیجه و کاهش میل جنسی مبتلا شدند. (بخش سلامت تبیان )
بنا بر این تحقیقات امواج الکترومغناطیسی بر روی بدن انسان تاثیر گذار هستند اما شدت و ضعف آن در میزان تاثیر گذاری و اثر پذیری آن متفاوت است.
حال برای این محله و مردم آن احتمال خطر در صورت وجود یک دکل مهم بوده است اما در حال حاضر چهارمین دکل نیز در این منطقه در حال نصب است و به هر صورت اگر اثر گذاری این تشعشعات بر روی افرادی که در فاصله کمی از این دکل ها قرار گرفته اند را بپذیریم باید نگرانی مردم محله در خصوص نصب چهار دکل را درک کنیم. یا با دلایل محکم نگرانی ها را از بین ببریم و یا در خصوص تغییر مکان نصب این دکل ها تدابیری بیاندیشیم.
لازم به ذکر است که اصالت فعالیت خبرنگاران انعکاس مشکلات مردم می باشد و پیگیری و رفع مشکلات از سوی مسئولین محترم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال